18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Думки літераторів про минуле та сьогодення України

Нещодавно відбулася презентація двох книг лубенських авторів, яка показала полтавській молоді велику науку любові до свого краю, також як бути однокорінними зі світом, в якому жити. Презентація проходила в літературній вітальні ПОУНБ ім. І. П. Котляревського. На захід прийшли студенти місцевих вузів, письменники та журналісти, більшість з них вже побували у відділі соціокультурної діяльності на презентаціях попередніх книг Бориса Кононенка, лісника з с. Духове Лубенськго району, та Олександра Сиченка, лікаря з Лубен.

Цей захід відбувся з ініціативи поета і журналіста Олександра Печори, заступника голови Полтавської спілки літераторів, голови Лубенської міської організаціїВсеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.Олександр Печора розповів на заході, що з Лубенщини у ПСЛ вже 14 членів і підкреслив, що на жовтневому заході в бібліотеці відбувається презентація найкращих. А ще поділився спогадами про роботу цікавого літературно-мистецького проекту, де з літа беруть участь поети та художники і бандуристи.

- Борис Кононенко - художник по натурі, мовив О. Печора.

Детальний аналіз нової збірки віршів пана Бориса під назвою «Стрілою Перуна» дав на заході Микола Костенко, член НСПУ, НСЖУ. Зокрема він сказав:

- Мене приваблює те, що цей поет органічний. Живе поблизу річки в лісі, де знає кожну травинку, її назву. Збірка «Стрілою Перуна» гарна своєю тональністю, природністю, що йде від серця. Відмінна риса – поет залюблений в своє, рідне, у віру та слов`янських богів. У книзі багато серця української людини Бориса Кононенка.

У книзі Бориса Кононенка вірші на різноманітні теми історії та сучасності українського народу, тут представлена пейзажна, філософська та громадянська поезія.

Галина Вовченко, провідний бібліотекар, яка вела захід, наголосила, що приємно коли до бібліотеки приходять не тільки автори, а й видавці, як нині Анатолій Карпенко, директор видавництва «Полтавський літератор» та автор 4-х книг гумору та сатири, де видана остання у часі збірка поезій Кононенка, що свідчить про зацікавлення місцевих видавців подальшою долею книги та автора.

Олександр Сиченкопише не тільки поетичні твори, а й з історії медицини та Лубенського краю. Його нова книга «Думки і видумки» є продовженням збірки «Римовані думки», до того ж обидві вийшли у його рідному місті. Відкривається гумористична книга звертанням до читачів:

Вникайте в цих рядочків суть!

І вдумайтесь побіжно.

Не міг я скрізь серйозним буть,

Це нерозумно й смішно!

Збірка складаються з чотиривіршів влучних, дотепних і зрозумілих кожному читачу. В ній багато епітафій – «злій» людині, ловеласу, олігарху, довгожителю та людині без звичок, товстуну та інші. Оскільки писав її лікар, то допитливий читач тут знайде поетичні рецепти , як вічної молодості, так і схуднення. А ще вміщена низка порад - женихам, любителям погостювати, жінкам, котрі обирають супутника життя... Книга легка, інтелігентна і не менш колюча, аніж попередня, що була презентована у літературній вітальні раніше. О. Сиченко поділився з майбутніми медиками, присутніми у вітальні, своїми творчими планами про те, як опрацьовує листи свого батька поета Володимира Малика.

Оксана Кравченко, 02.11.2015, 11:522446
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень