18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«На добрі, як на вірі, тримається світ»

Так назвали літературно-музичну частину педагоги та учні 10 і 11 класів Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І.П. Котляревського, який цими днями відбувся у літературній вітальні ПОУНБ ім. І. П. Котляревського. Захід присвячено 80-ти річчю від дня народження Бориса Олійника - знаковій постаті України кінця XX — початку XXI століть, поету, громадському діячу, академіку Національної академії наук України (1990), лауреату Державної премії СРСР (1975) і Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1983), Герою України (2005).

Присутні на заході, а серед них було багато школярів ЗОШ № 10, №17, №5, №29, №3, немов перегорнули сторінки біографії Б.Олійника, торкнулися його дитинства. Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року в с. ЗачепилівціНовосанжарівського району Полтавської області, в родині службовця. Батько загинув на війні, матері доводилося важко працювати, щоб прогодувати сім'ю.Його життєвим кредо є самовідданість і цілеспрямованість. Як це нерідко буває в енергійних мислячих натур, дебютував Борис Олійник не в літературі, а в журналістиці. Його мистецьке визнання почалось з журналістського нарису «За Сіверським Дінцем», що вийшов окремим виданням 1959 року, а перша поетична збірка «Б'ють у крицю ковалі» побачила світ у 1962 р. Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладались російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. В орбіті тематичних і проблемних зацікавлень поета з самого початку його творчої діяльності є вірші про єдність поколінь, братерство народів, про невсипущу працю наших людей, їхню пам'ять і духовне багатство, трудові й ратні подвиги. Не байдужий Олійник і до вічних тем — життя і смерті, кохання, любові й пошани до історичного минулого, до матері й дитини... Віршам і поемам Олійника властиве прагнення глибоко проникати в соціально-політичні, філософські проблеми, які хвилюють суспільство.

Як згадував сам поет, поезія — це його перше кохання, журналістика — друге, а політикою Борис Ілліч почав займатися по нещастю. Річ у тім, що кожному письменнику довелось відчути національні проблеми на власній шкурі. Тому так багато митців слова зайнялися політичною діяльністю. Одинадцять років Борис Олійник очолював парторганізацію СП України і пишається тим, що за ці роки ніхто з його колег-письменників не був виключений з її лав і тим більше посаджений за ґрати. У травні—червні 1986 року одним з перших побував у Чорнобилі, в зоні, звідки вів репортажі на ЦТ СРСР і України. Того ж року виступив зі статтею в «Литературнойгазете» (Москва) «Випробування Чорнобилем», в якій викрив злочинну діяльність тимчасовців.

Особливістю літературно-музичної композиції, показаної в бібліотеці, стало те, що, по-перше, головну роль у її підготовці та проведенні зіграли молоді полтавці, по-друге, вона засвідчила як грамотно і красиво співпрацює бібліотека та ліцей. Галина Вовченко, провідний бібліотекар ПОУНБ ім. І.П. Котляревського, яка зробила бібліографічний огляд літератури, наголосила на важливості співпраці бібліотеки з громадськими організаціями та творчими товариствами, яка триває вже, наприклад, у відділі соціокультурної діяльності понад 10 років. Окрасою заходу стали вірші та пісні Бориса Олійника, які майстерно виконали ліцеїсти та викладачі. Найбільше оплесків дісталося на адресу Вікторії Гайдамаки,викладача української мови та літератури, Анни Єгорової, викладача зарубіжної літератури. А зачарувала присутніх своїм співом Наталія Мізєва, заслужена артистка України, викладач музики. Потрібно додати, що на допомогу школярам на заході представлена книжкова виставка «»Трубить Трубіж», що показує непересічну особистість, розповідає як слово Бориса Олійника співає, сміється, і плаче.

Оксана Кравченко, 02.11.2015, 11:542399
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень