18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Міжнародний конгрес з питань етнодизайну в Полтаві

З 4 по 6 листопада в обласному центрі працював Третій Міжнародний конгрес «Етнодизайн у контексті українського національного відродження та європейської інтеграції», на який прибули посланці з Києва, Сум, Дніпропетровська, Глухова, Хмельницького, Коломиї, Косова, Хмельницького, Вижниці, Чернівців, Луцька, Херсона та Івана-Франківська, Кривого Рогу, Полтави.

Він проходив під егідою Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Інституту модернізації змісту освіти МОН України, Полтавської ОДА, відділення кераміки Інституту народознавства НАН України, ПНПУ ім.. В. . Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної освіти ім. М. В. Остроградського, Полтавського краєзнавчого музею ім.. В. Кричевського,ПХМГМ ім. М. Ярошенка.

Відкрився конгрес нетрадиційно - на сходинках краєзнавчого музею учасників цього поважного зібрання привітали народні умільці з села Східці Гадяцького району Полтавської області. Це гурт «Чорнобривці», під керівництвом Людмили Собко, підготував віршовано-пісенне вітання та ще й вишили учні, педагоги та батьки віночки усіх регіонів нашої держави – символ краси українок. Із теплими словами вітання від загону Короленківців, де 400 викладачів та 5000 студентів, звернувся до присутніх Микола Степаненко, співголова комітету конгресу, доктор філологічних наук, професор, академік, ректор ПНПУ ім. В. Г. Короленка, заявивши, що зібралися довкруги важливої проблеми, сутної для всього світу – розвитку українського етнодизайну в руслі українського відродження та європейської традиції . А Високопреосвящений Владика Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький, наголосив, що побут України і мистецтво – це вираження душі нашого народу, а ще, що нині спостерігається велика зацікавленість вишивкою та іншими старовинними видами мистецтва, а також підкреслив той факт, що вивчення та збереження для нащадків цієї інформації є дуже важлива справа. Микола Іванович подарував Катерині Борисівні добірку наукових видань попередніх конгресів для книгозбірні краєзнавчого музею.

Першою доповіддю на конгресі була Євгена Антоновича, співголови оргкомітету конгресу, професору, завідувачу кафедри етнодизайну, графіки і реклами, заступнику директора Київського інтитуту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, що розповів про історію, теорію та методологію етнодизайну. Євген Антонович презентував підручник «Українське народне декоративне мистецтво» з грифом МОН України.

У перший день роботи наукового форуму учасники ознайомилися з десятками різноманітних виставок. Серед них наймаштабнішими були дві. Перша, що підготовлена співробітниками краєзнавчого музею, де презентацію провела Катерина Фесик, директор цього закладу культури, а друга - творчих робіт студентів факультету технологій і дизайну ПНПУ ім. В. Г. Короленка, яку презентувала Валентина Титаренко, декан цього факультету. Програма усіх трьох днів була дуже насиченою. Окрім роботи у 3-х секціях – «Етнодизайн. Освіта: історія, теорія і методика»,» Етнодизайн як духовний, національно-культурний феномен», « Етнотрадиції і дизайн в архітектурі», учасники конгресу ознайомилися з рядом майстер – класів: з кераміки показав Центр позашкільної освіти, ЗОШ № 37 – виготовлення писанки, Решетилівська гімназія – з ручної вишивки, традиційний опішнянський розпис представив Опішнянський будинок дитячої та юнацької творчості, а Новосанжарський виховний комплекс - художню вишивку, інші.

За дні конгресу присутні на форумі відвідали персональну виставку творів Олександра Бабенка, заслуженого майстра народної творчості України у Полтавському літературно-меморіальному музеї ім. І. П. Котляревського, а ще побували у музеях Опішного, в решетилівському художньому професійному ліцеї, миргородському художньо-промисловому коледжі ім. М. Гоголя, у музеях Миргороду та Великих Сороченців.

Багатогранні напрацювання учасників конгресу слугуватимуть розквиту духовності та культури нашої держави.1

Оксана Кравченко, 09.11.2015, 12:102472
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень