21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Ювілей Володимира Мирного

Ювілей – це завжди цікаво і приємно, а коли винуватця свята добре знають усі, хто завітав до Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського, де проходив вечір з нагоди 80-річчя від дня народження нашого земляка Володимира Мирного, то і поготів. Володимир Мирний з першого подиху пов'язаний з Полтавщиною, він народився 1 листопада 1935 року в с. Супротивна Балка , що на Полтавщині. У 1959 р. він закінчив Львівський університет ім. Івана Франка. Вчителював у Рівенській та Полтавській областях, методистом Полтавської обласної організації Українського товариства охорони пам`яток історії і культури, старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею. Із 1991 по 2000 рр. очолював Полтавську обласну організацію НСПУ. Він – член НСПУ, Лауреат премій імені Панаса мирного, Леоніда Бразова. Володимир Мирний і нині активно працює на ниві поезії та прози, про що свідчать дві нові збірки – подарунок на іменини - це 3-й том вибраної прози та поетичних творів під назвою» В коронах інею тополі…», які були представлені на заході.

На цьому заході ніде було яблуку впасти у великій залі музею, адже сюди прийшли письменники, земляки з Чорнух, школярі із ЗОШ № 4, 27, 38, 37 і Полтавського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського та аграрно-економічного коледжу. Захід проходив жваво і цікаво і нагадував своєрідну літературну панораму життя полтавського краю через призму життя та творчості письменника. На ювілейному вечорі прозвучало багато пісень, а відкрив цей марафон Дмитро Соколов, директор Обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, член Національної музичної спілки України піснею «Два кольори». А представники Чорнухинського краю, багатого великими поетами та людьми, порадували земляка не лише хлібом-сіллю, а й віршовано-пісенними вітанням. До речі вони представили на заході прекрасний концерт, в якому звучали пісні на вірші В. Мирного, відомі у всьому полтавському краї, як «Матері», «Мамо, Мамо», «Жасмин». Микола Лисенко, голова комісії із збереження історико-культурної спадщини Чорнухинської селищної ради, вручив ювіляру посвідчення Почесного громадянина Чорнух. Вела захід Віта Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки і суспільних наук Полтавського університету економіки та торгівлі, автор передмови до книги «В коронах інею тополі…». На вечорі з нагоди 80-ти річчя нашого земляка виступили: Наталія Кірячок, голова обласного осередку НСПУ, Валентина Вождаєнко, заступник начальника обласного управління культури, Микола Кульчинський, голова Полтавського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, який допоміг видати книгу вибраної прози, Микола Степаненко, ректор ПНПУ імені Володимира Короленка , Катерина Фесик, директор краєзнавчого музею ім. В. Кричевського та інші. Потрібно додати, що пані Наталія, вручаючи Почесну грамоту від НСПУ, поділилася, що ювіляр – поет, який не зрадив поезію, служить їй чесно і самовіддано, а ще він – автор оригінальних назв своїх книжок, бо кожна його збірка має неповторне обличчя. Валентина Вождаєнко, вручаючи грамоту від обласної ради, наголосила, що приємно коли молодь краю знає своїх письменників, а ще , що захід - справжнє свято полтавської громади у музеї. Треба додати,що одним із найхвилюючих став виступ Анатолія Карпенка, директора видавництва «Полтавський літератор», де вийшла остання у часі книга поезій ювіляра та Миколи Костенка, члена НСПУ та НСЖУ. Саме цей творчий дует створив вітальне віршоване слово поетові та другу, де розгорнута рецензія на творчість і життя побратима. В ній є такі рядки:

Він - Мирний. Мирний він у всьому:

В сердечних пориваннях, у труді,

В напутті поколінню молодому,

В спорідних справах щоб були тверді.

Його читати треба натщесерце,

Коли світанки зустріча душа,

Й тоді, коли душа від горя гнеться

Спасенна сила в щирих тих віршах .

А ще Анатолій Андрійович представив дружній жарт Володимиру Мирному.

Коли ми залишали музей, я почула відгук про захід від Надії Авраменко, вчительки української мови і літератури ЗОШ № 37, яка сказала:» Ми горді, що це наш письменник, який часто буває у школі. Ми раді ,що хочемо і можемо долучитися до живого слова. Треба цінувати таланти, котрі живуть поміж нас і допоки живі потрібно зустрічатися, як нині тут, черпати життєдайну енергію їхньої мудрості». Оце й є вища оцінка письменника і громадянина Володимира Мирного.

Оксана Кравченко, 09.11.2015, 12:132580
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень