18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Відбулася 3-тя Українська академія інтегрованого розвитку міст

До Полтави за програмою 3-ї Української академії інтегрованого розвитку міст завітали експерти з усієї України та країн Європи, аби розглянути питання, які є актуальними для всіх українських міст, а також обмінятися досвідом у сфері урбаністичного розвитку. У конференції, організованій Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Полтавською і Львівською міськими радами в рамках спільного українсько-німецького проекту, взяли участь 120 чоловік. Серед них заступники міських голів, керівники департаментів містобудування та архітектури з міст України, головні архітектори зі Львова, Херсона, Чернівців, Харкова, Вінниці, представники Інститутів розвитку міст зі Львова, Вінниці, Кривого Рогу та Ужгорода, громадські організації та всі небайдужі до питань розвитку міст.

Після підбиття підсумків проекту «Муніципальний розвиток оновлення старої частини Львова» та 2-ї Української академії інтегрованого розвитку міст (відбулася наприкінці 2014 року у Чернівцях), було ухвалено рішення про започаткування нового проекту з питань інтегрованого розвитку міста в Україні. За результатами вивчення перспектив українських міст для роботи в цьому проекті та завдяки плідній роботі представників Полтавського міськвиконкому, до переліку найперспективніших разом із Вінницею та Чернівцями потрапила Полтава.

Урочисте відкриття 3-ї Української академії інтегрованого розвитку міст відбулося 16 листопада у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені М.Ярошенка. Відкрили захід міський голова Олександр Мамай та керівник проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Іріс Гляйхманн.

Олександр Мамай зауважив, що приймати академію у нашому місті – велика честь:
– Я радий вітати у Полтаві поважних експертів Німецького товариства міжнародної співпраці, гостей з інших міст України! Нам неабияк пощастило, що саме у Полтаві пройде 3-тя Українська академія інтегрованого розвитку міст. Це чудова можливість обмінятися досвідом з містами України у сфері урбаністичного розвитку, перейняти гарні практики й втілювати їх у своїй подальшій діяльності.

Також до Полтави завітав заступник директора департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоус. Він зауважив, що ця зустріч важлива не лише на місцевому рівні як гарна практика обміну досвідом а й, звісно ж, на державному, адже партнерство з іноземними колегами спрямоване на те, щоб привести українські міста до відчутних покращень у політичній, соціальній, економічній та екологічній сферах.

Робота Академії тривала впродовж двох днів. Програму першого дня було поділено на чотири блоки. Першу частину конференції присвятили питанню участі громадян у розвитку міста. Німецькі експерти ділилися своїм досвідом включення жителів міст у процеси містобудування.
Штефан Гайніг, представник міської ради Ляйпцігу, наголосив на тому, що муніципальні органи та громадянське суспільство – це партнери у процесі обговорення шляхів розвитку міста. Він представив приклади участі громади у проведенні благоустрою вулиць і результати такої співпраці.

Олівер Вайгель, представник федерального міністерства з питань довкілля, охорони природи, будівництва і безпеки ядерних реакторів Німеччини, розповів про політику розвитку міст та актуальні напрями роботи в цій сфері, серед них: соціальне співжиття та інтеграція, ринок житла, економіка та фінанси, кліматичні зміни, глобалізація, мобільність.

У другому блоці конференції представники з міст України ділилися своїм досвідом залучення жителів до співробітництва. Вони представляли результати своїх найкращих проектів, реалізованих, завдяки співпраці з GІZ та міською громадою. Лілія Онищенко-Швець зі Львова навела приклади залучення громади до розвитку міста. На її думку, багатство ідей і цілей, які реалізують мешканці, становить головне багатство міста і є джерелом його розвитку.

Третя частина першого дня Академії найдинамічніша. Тут, у вигляді коротких презентацій, були представлені приклади діючих проектів, які маленькими кроками допомагають розвивати місто.

Четвертий блок був присвячений безпосередньо Полтаві. Головний архітектор міста Вадим Вадимов розповів про просторовий розвиток і перспективи забудови міста. Він представив проекти, які пройшли процедуру громадських слухань і дістали підтримку в суспільстві. Це проект забудови 57-го мікрорайону, проект, присвячений території артскладів, і проект Левада-2. Окрім цього, Вадим Митрофанович вніс пропозицію розвитку міста із застосуванням інформаційних технологій. Також своє бачення майбутнього міста представила Полтавська громадська організація Citylab. Вони поділилися своїми ідеями щодо облаштування скверу на площі Леніна та Кадетського корпусу.

Другий день академії – день практики. Усі учасники конференції поділилися на чотири робочі групи, в яких обговорювали перспективи розвитку міста.

Перша група розглядала питання культури залучення громади, а саме: чому, для кого і як?

Друга група дискутувала про квартали. Ключове питання – наближеність міської влади до мешканців міста. Учасники обговорювали можливості і межі участі громади у розвитку кварталу.

Третя – розглядала інструменти залучення громади у рамках неформального планування. Завданням цієї групи було визначення шляхів, які зроблять спілкування влади з громадою простим та ефективним.

Зміни перспективи розвитку міст розглядали учасники четвертої групи. Вони шукали відповіді на питання: як можна перейти від теорії до практики на місцевому рівні? Що може зробити міська влада, аби активізувати процеси залучення громадськості, і що може зробити для цього держава? Четверта група висувала пропозиції наступних кроків для проведення спільних акцій влади та громадян.

Після роботи в групах відбулася презентація результатів їхньої співпраці у форматі «World Cafe». У процесі виникали активні обговорення, що давало змогу краще зрозуміти суть поставлених питань.

3-тя Українська академія інтегрованого розвитку міст – це потужний ривок у розвитку Полтави. Це чудовий практичний досвід у питанні співпраці влади та громадян. Підбиваючи підсумки конференції, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Левченко ще раз наголосив на тому, що важливим у співпраці влади і громади є взаєморозуміння. Коли представники міського самоврядування та жителі міста почують одне одного, вони зможуть зробити все для того, аби життя у місті стало комфортнішим.

Нині планується підписання Меморандуму про співпрацю Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ з Полтавою, який дасть початок втіленню проекту в нашому місті.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 23.11.2015, 12:54448
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень