18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Щоб зупинити насильство у родині

25 листопада у Полтаві розпочався цикл заходів у рамках Всеукраїнської акції скерованої проти насильства у сім`ї. Цілі акції: удосконалення законодавчої бази з питань протидії насильству; заохочення національних, громадських лідерів та осіб, які впливають на громадську думку, публічно визнати тяжкість такого злочину, як насильство; підвищення обізнаності населення про те, що насильство є порушенням прав людини; формування у свідомості всіх верств населення нетерпимого ставлення до насильства; робота з постраждалими від насильства та особами, які вчиняють насильство в сім’ї.

В Україні за роки незалежності проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення. За даними Інституту соціологічних досліджень НАН, 68 відсотків жінок в зазнають знущання в сім’ї, з них чверть "як правило" або "часто" потерпає від побоїв. Кожна десята дівчина зазнає постійного насильства. За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї — це "будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як лю­дини та громадянина і наносять йому моральну шкоду та його фізичному чи психічному здоров'ю".Не дивлячись на існування у цій сфері великої кількості законів та підзаконних нормативно-правових актів, серед яких Закони «Про попередження насильства в сім’ї», «Про охорону дитинства», відповідні статті Кримінального кодексу України, Державна програма з протидії торгівлі людьми в Україні на 2006-2010 роки, Порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах тощо, насильство в сім’ї залишається одним із серйозних проявів порушення прав людини. За даними Департаменту громадської безпеки МВС України станом на 1 січня 2009 р. на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ перебувало 85 085 осіб, які вчинили насильство в сім’ї. З них жінок – 8760, чоловіків – 75 750, неповнолітніх – 575.

Ця акція триватиме з 25 листопада по 10 грудня. Започаткував її Полтавський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Розпочалися заходи вулично-інформаційною акцією «Зупинемо насильство». По вулиці жовтневій роздавали буклети про насильство у сім`ї, білі повітряні кульки, розповідали про цю проблему, волонтери влаштували флешмоб, проводили опитування про обізнаність полтавців про цю проблему.Треба додати, що Полтавський міський центр соціальних служб для сім`ї систематично проводить роботу у цьому напрямку. Його представники виступають у навчальних закладах обласного центру, часті гості вони на батьківських зборах у школах.

- Нещодавно побували в аграрно-економічному коледжі, - поділилася Людмила Василенко, начальник відділу соціально-культурної роботи. – Зустрічалися зі студентами технікуму транспортного будівництва. Ми протягом року проводили не лише групову роботу, а й індивідуальні консультації. Це дуже болюча проблема, адже кожна третя жінка на Україні – жертва домашнього насильства.

Оксана Кравченко, 30.11.2015, 10:392309
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень