18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Ювілей на виставка Миколи Десятника у бібліотеці

Початок грудні ознаменувався відкриттям персональної ретро-виставки полтавського митця Миколи Десятника у відділі мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського.. В картинах природи художник втілює не просто певний пейзажний мотив – він створює образ батьківщини, в усій національній самобутності її характерних рис. Полтавський художник оспівує красу Полтавщини. Природа нашого краю набуває в його творах внутрішньої значимості та поетичної образності.

Дивлячись на виставці на роботи, створені з 1983 по 2015 роки, порівнюєш їх, бачиш, як час змінював характер живописно-пластичної мови М. Десятника, визначав його пленерні пошуки, залишаючи непорушною саму сутність світобачення майстра – реальний погляд на реально буденний світ. І світ цей – тихі вулички Полтави, де мешкав і живе нині художник, села полтавського району, особливо Нижні Млини, куди любить взимку ходити на лижах, - такі характерні за мотивами сільські краєвиди України, розкриває перед нами своє поетичне, забарвлене народним чуттям начало.Тремтливість мазка, м’якість та багатство тональних переходів, часом особлива етюдна недомовленість відтворюють ліричний світ життя природи, що органічно співвідноситься з глибиною людських почуттів. Справжньою перлиною українського пейзажного живопису стали його картини «Місточок в Миргороді» та «Річка Ворскла взимку».

У Миколи Івановича 45 років стажу роботи на залізниці. Сотні заходів і світанків він зустрів у дизель потязі, працюючи на станції «Полтава-південна». .Завжди повертаючись з поїздок привозить з собою величезну кількість вражень, які потім відтворює на полотні.. Він звик малювати по пам`яті, яка жодного разу його не підвела. Малярство для нашого земляка – це гоббі. Скільки себе пам`ятає, стільки й малює. Розпочинав малювати у ізостудії Анатолія Журбія, потім - у Якова Ніконенка.. Закінчив Московський університет мистецтв, де навчався на факультеті живопису. Перша виставка, де брав участь була присвячена 350-ти річчю воз`єднання України з Росією, а потім їх були сотні, завдяки співпраці з Обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи. Нині з роботами нашого земляка знайомі не тільки в Полтаві, Києві, а й за кордоном – у Польщі. Болгарії, Канаді. У 2004 році персональна виставка полтавця проходила у Німеччині у самому серці Берліну – у виставковій залі «діалог» в Російському будинку. Це стало можливим завдяки сину Геннадію, відомому в Європі скрипалю, котрий ще наприкінці 80-х років минулого століття створив у Німеччині свою музичну групу під назвою «Одеса-експрес». Це він запросив батька на гостини. А коли Микола Іванович поділився радісною новиною з художником Володимиром Дерябіним, то той порекомендував скористатися нагодою і влаштувати виставку картин у Берліні і пояснив як правильно оформити потрібні документи. Ця виставка за кордоном виявилася дуже успішною 20 робіт. Які повіз полтавець сприйняли просто на ура. Під час відкриття 7 із них купили, чого не очікували ані організатори, ані сам художник..

Виставка робіт вражає не лише жанровим різноманіттям. Тут показані не тільки пейзажі різних пір року, хоча переважає зима, а й портрети, натюрморти. Микола Іванович показує делікатне письмо, витончено-скромні фарби, які гарно передають світло і повітря. Кожна робота Миколи Десятника – прекрасна , це маленький шедевр нашого земляка, який цього року відзначив у листопаді своє 80-ти річчя. Приємно, що на ювілейну виставку до Миколи Десятника завітали друзі, колеги та учні полтавських шкіл, котрі тепло привітали винуватця свята. А Іван Новобранець та Віра Мотчана подарували музичні вітання, створивши святкову атмосферу заходу.

Оксана Кравченко, 03.12.2015, 11:202418
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень