18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Сміх — головна зброя Анатолія Карпенка

На планову зустріч у клубі поезії «Фокус» у літературній вітальні ПОУНБ ім.І.П.Котляревського зібралися письменники та освітяни, прийшло багато молоді. Груднева зустріч з Анатолієм Карпенком у літературній вітальні бібліотеки була довгоочікуваною, про що розповіла Галина Вовченко, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, яка вже десять років очолює клуб. Ця зустріч надовго запам’ятається читачам гострим словом і щирою та правдивою інтонацією віршів, де немов у дзеркалі – наше жорстоке сьогодення. Так може говорити лише справжній патріот і людина з великим життєвим досвідом, адже він працював викладачем у педагогічному тоді іще інституті на різних посадах у бізнесових структурах поліграфічної та видавничої галузей Полтави. А нині Анатолій Карпенко – директор комунального видавництва «Полтавський літератор», головний редактор журналу «Діє-Слово», відмінник освіти України, член НСЖУ та ПСЛ.

У бібліотеці читачі ознайомилися з його книгами «Костилі» (2013 р.), «Майдан» та «Блокада», «Гармата» (2014 р.), «Дефрагментація» (2015 р.), що надруковані у видавництві «Полтавський літератор». Слухачам просто не вірилося, що розпочав писати Анатолій Карпенко лише у 2013 році, адже тоді, лежачи влітку в лікарні, створив свій перший вірш, який подарував лікарям.

Анатолій Карпенко бачить смішне поряд із собою і вміє дотепно та легко передати його читачам. Сюжети своїх творів він не шукає, для нього досить проїхатися на роботу в місцевому тролейбусі чи автобусі, подивитися навкруги… Він – оптиміст, який вірить у світле майбуття України, буквально заряджає читача своєю вірою в український народ. Так, у вірші «Я – українець» пише: «Я не віддам свою державу Пройдисвітам, бандитській масті! Повернемо козацьку славу! Ми українці, ми – зубасті!». Головне, що збагнув Анатолій Карпенко, проживши на світі піввіку, то це те, що треба з правдою жити в союзі, то й душа буде ще молода.

Несподіваним сюрпризом для читачів стала п’ята збірка сатири. Сатирик приніс на зустріч сигнальний примірник книги під назвою «Дефрагментація». Тут у чотирьох розділах зібрані фрагменти історій про наше сучасне життя докупи, і постає цілісна картина світу, де людина повертається до вічних цінностей – сім’я, традиції українського народу. У книзі можна побачити в четвертому розділі й вибране з кращих сатиричних творів із попередніх книжок.

Тепло поздоровили винуватця свята з таким гідним творчим доробком члени Полтавської спілки літераторів на чолі з Михайлом Любивим, головою організації. Володимир Костенко, колега і друг, автор вступних статей до книг, підсумував сказане літераторами і побажав продовжувати працювати в обраному напрямку, такому потрібному й актуальному для української літератури нині.

Наше життя швидкоплинне й жорстоке, а сміх таких талановитих полтавців, як Анатолій Андрійович, допомагає нам не просто виживати, а й боротися за свою гідність, за самих себе. Отож, озброївшись його сатиричними та гумористичними творами, запишемося в загін оптимістів.

Оксана Кравченко, 17.12.2015, 15:402413
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень