19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Виробничо-технічний відділ КП «Полтававодоканал» завжди йде назустріч майбутньому абоненту

Наявність водопроводу та каналізації, так званих благ цивілізації, – одна з головних складових комфортного життя в помешканні.

Підведення інженерних комунікацій у будинок, на перший погляд, може здаватися дуже складним заняттям. Однак при детальному вивченні цього процесу з’являється розуміння, а потім і впевненість у своїх силах. Тож з чого почати пересічному мешканцю, який вирішив приєднатися до централізованого водопостачання та водовідведення, розказує начальник виробничо-технічного відділу КП ПОР «Полтававодоканал» Ольга Сердюк.

При бажанні підключитися до мереж централізованого водопостачання та водовідведення насамперед необхідно звернутися до виробничо-технічного відділу водоканалу (вул. Козака, 1-А; прийомні дні: середа, п'ятниця з 9.00 до 12.00) для отримання технічних умов.

– Що таке технічні умови, для чого вони потрібні?
– Технічні умови – це, по суті, точка підключення до мереж водопостачання та водовідведення та умови, за яких це буде здійснено.

Роботи з виготовлення та видачі технічних умов на підключення приватних житлових будинків і садиб до мереж водопостачання та водовідведення коштують 479,93 грн.

Щоб отримати технічні умови, потрібно подати заяву та необхідний пакет документів:
– топографічну зйомку місцевості в масштабі 1:500 з нанесеними підземними комунікаціями за відповідною адресою;
– дозвіл на право власності та паспорт БТІ на будівлю або державний акт (проект забудови). Копію та оригінал;
– дозвіл співвласників земельної ділянки (якщо вони є) на прокладання трубопроводу по землі загального користування (відповідно до Земельного кодексу України, ст. 89, п.3);
– у разі підключення до приватних водопровідних чи каналізаційних мереж необхідно надати дозвіл власника мереж.

При підключенні до інженерних мереж, що не перебувають на балансі підприємства, необхідно отримати дозвіл власника мережі.

При виникненні спірних питань із співвласниками об'єктів підключення до інженерних мереж необхідно обов'язкового отримати згоду всіх співвласників. Без їхньої згоди водоканал не має права здійснювати приєднання до мереж.
Технічні умови виготовляються протягом десяти робочих днів. Після отримання майбутнім абонентом технічних умов необхідно виготовити проектну документацію, це один з найвідповідальніших моментів. Адже від грамотно виконаного проекту залежить нормальне функціонувння комунікацій замовника. Проектну документацію виготовляє будь-яка проектна організація, що має відповідну ліцензію.

На підприємстві «Полтававодоканал» з 2010 року теж існує проектна группа, яка швидко та якісно розробить проектну документацію як на реконструкцію існуючих мереж, так і на проектування нових. Фахівці проектної групи мають багаторічний досвід, усі замовлення виконуються в стислі терміни.

– Яка цінова політика проектної групи КП «Полтававодоканал»?
– Полтавський водоканал – комунальне підприємство, цінова політика проектної групи виважена і лояльна. Вартість проектної документації обійдеться від 1000 грн, залежно від обсягу виконаних проектних робіт. Погодження проекту на підключення до мереж водопо­стачання та водовідведення безкоштовне.

Після погодження проектної документації з водоканалом можна приступати до будівництва мереж.

– Такий вид робіт теж виконує полтавський водоканал?
– Так, наше підприємство має ліцензію на такий вид робіт. Якщо замовник побажає, щоб будівництво мереж було виконано фахівцями водоканалу, необхідно звернутися з відповідною заявою та після укладання договору будуть виконані роботи справжніми професіоналами своєї справи.

Хочеться наголосити, що підхід до такого важливого питання має бути виваженим. Мережі водопостачання та водовідведення – це складні інженерні комунікації, і якщо їх побудувати з порушенням проекту та недотриманням державних будівельних норм і правил, це призведе до проблем з функціонуванням системи. За побудовані з порушенням інженерні мережі відповідальність та фінансові втрати в будь-якому разі лягають на плечі замовника. І тоді здати мережі в експлуатацію майбутній абонент зможе тільки після перебудови, згідно з проектною документацією. Після багатьох випадків неякісного будівництва «людьми з вулиці» я настійно рекомендую звертатися лише до будівельних організацій, професіоналів на ринку цих послуг і мають відповідну ліцензію.

Не можу не звернути увагу на один дуже важливий момент. Для запобігання несанкціонованим витокам і крадіжкам питної води, відповідно до нормативних документів прилади обліку води необхідно встановлювати на межі балансової належності мереж виробника і споживача. Тобто лічильник води ставлять у водопровідному колодязі на вводі в домоволодіння. Для зручності знімання показників можливе встановлення дублюючого лічильника в приміщенні.

Інформацію щодо підключення нових абонентів до мереж водопостачання та водовідведення із зразками заяв можна знайти на сайті КП ПОР «Полтававодоканал».

Після виконання будівельних робіт виїжджає наша комісія. Підприємство комісійно обстежує об’єкт будівництва на предмет виконання технічних умов і розробленої проектної документації. За виїзд комісії потрібно сплатити 51,96 грн. Якщо виявлено недоліки, то лише після їх усунення дається дозвіл на врізку до мереж централізованого водопостачання та водовідведення.

– Скільки коштує врізка до інженерних мереж водоканалу?
– Після складання кошторису з урахуванням необхідної арматури, матеріалів визначається вартість приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення, коштуватиме це від 700 грн і вище.
Останнім кроком стає укладення договору з КП ПОР «Полтававодоканал» на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

– Тобто полтавський водоканал може виконати весь комплекс послуг від початку і до кінця?
– Так, весь комплекс робіт з підключення до мереж централізованого водопостачання та водовідведення можна замовити на водоканалі.

Наприкінці зазначу, що ті замовники, які звикли довіряти професіоналам, можуть отримати не тільки якісні водопровід і каналізацію, а й приємні «бонуси» у вигляді зекономленого часу і коштів. Узагалі вирішувати споживачу, де замовляти той чи інший вид робіт, але не забувайте, що це довгострокові вкладення, які забезпечують комфортне проживання у вашій оселі.
Іван Мольченко, 22.12.2015, 10:523057
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень