24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Різдвяні мотиви

Вже стали традиційними звіти Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України у відділі мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського напередодні Новорічних і Різдвяних свят. Започаткував такі звіти-виставки Віктор Фурман, заслужений працівник культури України, який тоді очолював спілку, ще в минулому столітті. І вони завоювали прихильність читачів бібліотеки. Завдяки старанням Галини Вікторової, завідувача цього відділу, котра усіляко популяризує твори місцевих авторів, читачі 18 раз зустрілися з народними майстрами краю. Проте виставка наприкінці грудня мала і свої особливості. Це вже вдруге за історію спільної роботи бібліотеки та спілки тут представлені роботи молоді – стипендіатів та претендентів на стипендію Президента України.

Алла Маркар`ян, майстер художнього різьблення по дереву та лялькарка, голова ПОО НСМНМУ, поділилася здобутками за 2015 рік і сказала:

- Нині кожний п`ятий стипендіат є полтавцем. У нашому краї сьогодні вже 20 стипендіатів. У нас нині відроджуються традиції писанкарства, дереворізьблення майже у всіх районах Полтавщини. Це є яскравим доказом того, що як не гнобили народне мистецтво, а воно живе і розвивається. Адже полтавські майстри дихають цим ремеслом, вони ним живуть, незважаючи на ет. Що не захищені, не мають лікарняних. За для того, щоб перейняти досвід доводиться своїм коштом їхати у інші області…Ми часто буваємо у двох містах Польщі. Це місто Щецин на північному заході Польщі, 7-ме за величиною місто Польщі, столиця Західно-Поморського воєводства, де ми буваємо на днях Української культури. А ще цьогоріч були на Ягеллонському ярмарку в м. Люблені. Ярмарок поєднує в собі традиційне і сучасне. На чотири дні місто Люблін — одне з найкрасивіших давніх міст Польщі — перетворилося на справжній ярмарковий майдан. Гончарі, ткалі, вишивальниці, витинанкарі, лялькарі, теслі з Польщі, України, Білорусі, Словаччини, Угорщини та Литви привезли свої вироби сюди на ярмарку народного мистецтва — Ягеллонського. Тут усе зроблено вручну. Цього року основна тема ярмарку — витинанка..

На виставці у бібліотеці показані твори стипендіатів Президента України: найбільший загін гончарів - Антона Алєксєєнка, Дмитра Білоконя, Євгена та Лариси Євтушенків, Олексія Іванюка, Юрія Мирка, В`ячеслава Одарченка, Світлани Сороки, Маргарити Чех та інших; вишивальника Сергія Забори; витинанкаря Дмитра Короля, килимаря Ольги Пілюгіної, майстрів художнього різьблення Євгена Кулика, Вартана Маркар`яна; писанкаря Катерини Палій та інших. Серед претендентів на стипендію Президента України можна побачити роботи Ірини Тітової (ляльки, писанки та декоративний розпис), Микити Тихонова (гончарство, ліплення).

На заході приємним сюрпризом для спілки стало вручення грамоти Аллі Маркар`ян від Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, за багаторічну і плідну співпрацю, вагомий особистий внесок у справу популяризації і розвитку мистецьких традицій Полтавщини. Її, вручила Мілена Майорова, завідувач сектором відділу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва цього центру. До речі цей центр підтримує і пропагує народних умільців вже понад 70 років не лише у нашому краї, а й за його межами. Не одна сотня майстрів отримала путівку у мистецьке життя саме завдяки роботі колективу цього центру.

Потрібно додати, що тепер усі охочі зможуть побачити чудові роботи до свят. А, можливо, хтось і сам спробує зробити витинанку чи щось вишити за сюжетами творів, що зацікавили у бібліотеці на виставці, адже всі вони оригінальні, радісні і неповторні.

Оксана Кравченко, 24.12.2015, 10:452645
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31