18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Новорічні фантазії»

У Літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка наприкінці грудня відкрилася персональна виставка Надії Коріної під назвою «Новорічні фантазії». Вела презентацію у формі дружньої розмови Ольга Вечерок, науковий співробітник музею. Із бесіди присутні дізналися, що винуватиця свята родом з селища Палех, знаменитого в Росії і на Україні своїм художнім розписом. У 1968 р. пані Надія закінчила Палехське художнє училище, працювала художником палехської мініатюри. Твори цієї сучасниці є в багатьох приватних колекціях в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Полтаві та Києві. Із її творчістю знайомі не лише у Росії та на Україні, а у Німеччині та Угорщині, де в 90- х роках виставлялися її роботи на колективних виставках українських художників. Полтавці знають її як гарного педагога, адже у 1987 р. саме у нашому місті при Обласному палаці дитячої та юнацької творчості вона створила гурток «Розпис», де навчала малечу розпису по дереву та глиняній іграшці, писанкарству. До речі, наш краєзнавчий музей закупив у Н. Коріної колекцію писанок.

Ця виставка вже друга для майстрині у короленківців. Перша відбулася у 2006 р. Тоді вона показала свою творчість по-іншому і назва виставки була «Пасхальні візерунки». На новій виставці показано новий напрямок роботи майстрині – книжкова ілюстрація. Як сказала сама пані Надія на відкритті заходу:»Ідея у мене виникла наприкінці 2009 року, коли перечитала Миколу Гоголя… Читаю і ловлю себе на думці, що не можу стримати посмішку, адже так щиро і ненав’язливо може передати комізм уже в самих прізвищах головних героїв та сюжеті лише талановита від Бога людина. По-новому, на відстані років, відчула «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» і захотіла відтворити це на картині. Першою з`явилася робота «Вакула у Оксани», яку написала напередодні Нового 2010 року. А потім одна за одною виникла серія ілюстрацій до твору «Ніч перед Різдвом»

Цю цікаву серію можна побачити у музеї. Всі картини виконані у техніці палехського письма (гуаш, темпера). Полтавці мають змогу порівняти ці ілюстрації з тими, що створив народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Сергій Якутович — знакова постать у сучасному культурному просторі України, а також із сучасними митцями, адже цей твір за останні 5 років ілюструвало багато художників, як українських так і російських. Наприклад,Кость Лавро — талановитий український графік. Популярність і міжнародне визнання отримав за високохудожнє оформлення книг для дітей та класиків вітчизняної літератури.До речі, він – наш земляк, адже народився 11 березня 1961 року під Диканькою на Полтавщині. Ще потрібно назвати двох сучасників -ІлляІсупов — представник художньої династії Ісупових, котрий працює у стилі контемпорарі арт. Його іронічні роботи легко впізнані. ОльгаЙонайтіс– відома російськаілюстраторка, роботи якої супроводжують чималу кількість дитячих видань – казок, романів, повістей та інших книг. Треба додати, що ілюстрації до повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом» увійшли до видання від Росмен за 2010-й рік. На відміну від усіх названих вище авторів, Надія Коріна дотримується традицій, бо палехська лакова мініатюра розпочалася з іконопису, тому її герої дуже одухотворені. Жінка настільки уважно читала твір, що на її картинах ми бачимо творчий підхід до кожного персонажа. Наприклад, на картині «Вакула у Пацюка» (2010 р.) ми бачимо, що стіни помешкання прикрашають різні горщики та куманці, тарілі, засушені трави, адже Пацюк був знахарем і йому приносили подарунки, тоді як у письменника він сидить у пустій кімнаті і їсть вареники.

Другим великим розділом виставки є сніжинки. Ними Надія Коріна почала займатися лише рік тому, коли до новорічних свят вирішила прикрасити трьом своїм онукам подарунки. В експозиції виставки показані сніжинки, створені з бісеру та стеклярусу. Вони святкові, мерехтливі, блискучі, класичні і фантазійні до різдвяних свят. У колекції є і сніжинки Снігової Королеви.

На виставці представлені і дві картини сірен, виконаних у російській стилістиці з традиціями палехського розпису.

Оксана Кравченко, 29.12.2015, 13:512478
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень