22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві заходилися викорінювати наркоманію

Станом на 1 жовтня 2015 року на обліку в Полтавському наркодиспансері перебувають 963 залежні особи віком від 18 років. Лікарі радять множити цю цифру принаймні на п’ять, адже більшість із них приховують свою хворобу від близьких і не звертаються до спеціалістів по допомогу.

За наркоділків візьметься поліція

Вікова статистика має не набагато оптимістичніший вигляд: 95% наркоманів – молодь віком 15–30 років, 97% уперше спробували наркотики у віці 12–19 років, кожен п’ятий залежний – жінка.

Щоб виправити цю ситуацію, міська влада разом із правоохоронцями розпочала акцію «Врятуй Полтаву від смерті – наркоманії». Її перебіг і перспективи обговорювали 22 грудня на прес-конференції у Полтавській міській раді.

Головним завданням міська влада та поліція визначили покращення роботи з громадою Полтави. Для цього кілька тижнів тому на 30 білбордах у місті розмістили рекламу із закликом повідомляти про точки розповсюдження «зілля». Перші результати це рішення вже дало: з початку акції до правоохоронців надійшло понад 30 звернень від громадян, які ділилися інформацією про наркоділків.

За фактом цих звернень відбулося більш як 20 обшуків, відкрито кримінальні провадження за фактами зберігання та розповсюдження наркотичних речовин. Начальник Октябрського РВГУНП Олександр Терела наголосив, що відповідальність за зберігання наркотичних речовин визначатиметься статтями 307 та 309 Кримінального кодексу України, які передбачають суворі покарання – у найсерйознішому випадку до семи років позбавлення волі.

Міський голова у відповідь зосередив увагу на тому, що кара не мине нікого – за кожним зверненням проводитиметься ретельне розслідування. Винні обов'язково нестимуть кримінальну відповідальність.

– Ця акція діятиме безстроково. І пощади не буде нікому, – наголосив Олександр Мамай. – Коли людина наркозалежна, з нею потрібно проводити психологічну та лікувальну роботу. Коли ж людина торгує цими речовинами, треба її притягувати до кримінальної відповідальності.
Також він додав, що вся передана інформація буде конфіденційною, отже, заявнику небезпека не загрожує:
– Багато хто боїться звертатися до поліції, переживаючи за особисту безпеку та безпеку своїх рідних. Усім, хто надає інформацію про місце розташування наркокубел, анонімність і конфіденційність гарантуються. Не треба боятися, треба діяти, адже головне завдання для нас сьогодні – зберегти молодь!

…а за дітей та підлітків – психологи

До речі, про молодь: мають у міськраді й план із захисту від наркоманії дітей та підлітків. Відповідно до нього, після Новорічних свят у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді почнуть працювати кілька психологів, які спеціалізуються на роботі з наркозалежними. Звернутися до них можна буде за номером служби оперативного реагування 15-80, працюватимуть спеціалісти цілодобово.

По допомогу до них зможуть звернутися як наркозалежні, так і батьки, які непокояться за своїх дітей. Останні зможуть отримати не тільки консультацію, а й викликати фахівця додому, щоб він сам оцінив стан дитини та дізнався, звідки вона взяла наркотик. Така допомога, за словами Олександра Мамая, буде безплатною і конфіденційною.

На додачу до цього міський голова пообіцяв обладнати спортивними майданчиками якомога більше полтавських дворів. На його думку, саме відсутність конкуренції у здорових умовах, наприклад, спорті, стає причиною того, що молодь дедалі частіше тягнеться до заборонених речовин.

Що варто знати кожному?

Спеціалісти по роботі з наркозалежними, які також були на згаданій прес-конференції, наголошують: важливо вчасно розгледіти симптоми біди та зробити все, щоб допомогти.

– Перший знак сп’яніння – почервоніння очей і неадекватна поведінка, – розповідає Андрій Лютий, лікар-психіатр, працівник реабілітаційного центру «Вихід Є!». – Якщо це седативні наркотики – загальмованість, сонливість. Якщо ж це стимулятори – розширені зіниці, швидкі мова, рухи, неадекватна поведінка.

Часто, кажуть фахівці, сім’ї самі мимоволі підштовхують залежного не змінювати свого способу життя – не звертаються за консультаціями спеціалістів, продовжують підтримувати залежного, давати йому гроші, розв’язувати його проблеми. Тож у тому разі, коли поведінка людини викликає занепокоєння, радять обов’язково звернутися за консультацією до спеціаліста.

У наступних номерах ми обов’язково повідомимо про відкриття телефонної консультації, анонсованої міською владою, а також розповімо про роботу тамтешніх спеціалістів.
Сергій Лещенко, 29.12.2015, 16:14556
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31