18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Театр «Антракт» на гостинах у музеї Короленка

В Україну вертеп прийшов через студентів Києво-Могилянська академії. У ньому неодмінно були присутні персонажі, пов’язані з негативом тодішнього суспільства. Проте сьогоднішні реалії інші, і жида з давнього вертепу мають замінити більш актуальні персонажі. Середовищем, у якому зародився український вертеп, була Києво-Могилянська академія. Цей важливий інтелектуальний центр почав у XVI ст. ставити вистави на біблійні сюжети, персонажі яких посідають вагоме місце в таїнстві народження Христа. Саме через персонажів, присутніх у вертепному дійстві, студенти Києво-Могилянської академії намагалися оздоровити тодішнє суспільство, висміюючи суспільні вади. Нині, щоб вертеп був живим, він повинен віддзеркалювати сучасну культуру, а з нею і сучасні хиби. Тепер у вертепному дійстві не потрібно акцентувати уваги на негативах суспільства XVI ст., а шукати їх у сьогоденні. А ще треба ввести нових дійових осіб до вертепу. Наприклад, бізнесмена, який задля швидкої комерційної вигоди готовий продати не лише Христа, а й сімейні, національні та культурні цінності. Сьогодні ці вади не обов’язково повинні бути пов’язані з особою жида, адже людство живе вже іншими категоріями. Потрібно нам позбуватися духу антисемітизму, який колись існував, і зберегти дух різдвяного вертепу часів Києво-Могилянської академії, котрий сьогодні був би живим, промовистим і актуальним для сучасного українця.

Саме так до вертепного дійства підійшли актори театру «Антракт» - наймолодшого колективу в обласному центрі. Йому лише 9 місяців, проте «Антракт» проводив уже заходи у літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка до Дня Перемоги та свята Покрови Пресвятої Богородиці минулого року, а ще виступав колектив і в дитячому літньому таборі «ABCcamp» у Нових Санжарах. Основа акторського складу – це актори театру-студії «Сцена». До речі, у виставі, показаній у музеї, з них були задіяні Владислав Борисенко та Олена Білизна й Олена Філоненко та Сергій Дремов. Всього у театрі 10 молодих акторів. Режисер-постановник цього твору Наталія Гнітій, викладач Луганського інституту культури. Полтавцям вона знайома по телевізійному проекту «Велика різниця», де знялася як актриса та по комедійним серіалам «Ця любов» та «Великі почуття», також по психологічному серіалу «Телефон довіри».

Керівник театру Владислав Борисенко, студент 4-го курсу Харківської державної академії культури поділився, що актори братимуть участь у «Різдвяному фестивалі вертепів», який проходитиме у Львові з 14 по 18 січня. Там полтавці покажуть свій Вертеп. Це перше складне випробовування для непрофесійного колективу, адже змагатимуться наші земляки з кагортою професіоналів-лялькарів. А ще розповів про амбітні плани наших сучасників, якби ж фінансова підтримка… Адже полтавці вже мають запрошення на Третій Міжнародний фестиваль «Схід – Захід», що проходитиме у квітні у декількох містах Польщі. Є таланти, сили і натхнення представити гідно наш край і показати українське театральне мистецтво.

Оксана Кравченко, 14.01.2016, 13:032442
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень