20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Про порядок сплати за спожиті житлово-комунальні послуги з урахуванням призначеної субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням та розраховується окремо на опалювальний та неопалювальний сезони.

Після призначення (перерахунку) субсидії сім’ї отримують повідомлення про розмір нарахованої субсидії.

У повідомленні про надання субсидії зазначається розрахунок соціальної норми, розмір субсидії та обов’язкової плати в межах соціальних норм по всіх видах житлово-комунальних послуг, які отримує сім’я.

За загальним правилом усі, кому призначено житлову субсидію, повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги обов’язкову частку платежу.

Якщо немає лічильників (централізоване опалення чи водопо-стачання), то необхідно сплачувати обов’язкову частку платежу за послуги, нараховані понад соціальну норму.

Однак більшість населення області має лічильники на газ (тобто там, де є індивідуальне опалення).

У разі, якщо сума за спожиті послуги менша, ніж обов’язкова частка, оплату необхідно проводити по фактичному обсягу спожитої послуги.

Одночасно звертаємо увагу, що сума субсидії, яку було переказано управліннями праці та соціального захисту населення на рахунки організацій надавачів житлово-комунальних послуг для оплати наданих послуг у розмірі соціальних нормативів і яка не використана сім’єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг як оплата послуг, зокрема обов’язкової частки платежу сім’ї, на наступні розрахункові періоди.

Тому, якщо є економія споживання газу й не використана сума призначеної субсидії, ці кошти залишаються на рахунку споживача в газопостачальному підприємстві та зараховуються підприємством у рахунок оплати (у тому числі обов’язкової частки платежу) на наступні місці. Для цього необхідно щомісяця інформувати підприємство про показники лічильника.

Якщо використано (спожито) за оплачуваний період житлово-комунальні послуги понад установлені норми, до обов’язкової плати необхідно додатково сплатити вартість послуг, спожитих понад соціальну норму.

Запитання-відповіді:

1. Чи можу я звернутися по субсидію, якщо маю заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг?
Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.

2. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля?
Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє вас права на субсидію.

3. У разі користування субсидією чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок?
Субсидія є безповоротною, і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

4. Якщо я не вкажу в декларації якийсь із видів доходу, доведеться повертати субсидію?
Якщо в декларації не вказано який-небудь вид доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію, тобто різницю між розміром наданої субсидії й тим розміром, який розраховано з урахуванням суми невказаного доходу.

Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно.

5. Чи слід сплачувати вказану в повідомленні обов’язкову частку плати, якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику?
Якщо фактична вартість послуги за лічильником менша, ніж визначена частина обов’язкової плати отримувача субсидії, потрібно сплачувати вартість послуги за лічильником.

Економне споживання вигідне, оскільки при економії газу, води та електроенергії на ваших рахунках накопичуються зекономлені кошти субсидії. Їх можна використати для оплати послуг у наступні місяці.

6. У яких випадках управління праці та соціального захисту населення вправі вимагати інші документи, крім заяви та декларації?
Якщо ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи.

Крім того, у разі зазначення в декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня в Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особа додатково подає довідки про зазначені доходи. Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація, і рішення про призначення субсидії приймає комісія, створена місцевим органом влади, останній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення (наприклад довідки, що підтверджують факт не проживання зареєстрованих осіб).

Людмила Кронієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації
Іван Мольченко, 14.01.2016, 14:433271
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31