21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Живопис і поезія, як філософія оптимізму»

У відділі мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського минулої неділі відбувся вечір «Живопис і поезія, як філософія життя», на який зібралося багато місцевих літераторів та бардів. Галина Вікторова, завідувач відділу мистецтв, зібрала на вечір поціновувачів сучасної літератури та образотворчого мистецтва і музики. Відкрив захід анонс молодого письменника, журналіста, родом із Хмельниччини Романа Котляра, автора 3-х збірок гумору: «Школа - дорога в життя»(2004 р.), «Смійтеся, друзі» (2014 р.) та «Посміхнулись? Дякую!» (2015 р.). Цей автор легко пише байки по-російськи та по-українськи. Треба сказати, що всі його байки, які прозвучали на вечорі, – веселі, сповнені тонкого гумору та іронії. А головне – всі вони, пов`язані з певною подією у житті автора, котрий з родиною з 2011 року живе у нашому місті. Найбільше присутнім сподобалася його версія написання Федором Достоєвським знаменитого «Ідіота». Потрібно додати, що за фахом Р. Котляр – юрист, журналістикою займається з 1994 року, друкувався у газетах України, Росії та Ізраїлю. Він – академік Санкт-Петербурзької міжнародної академії ШШМ з 2011 р. Багаторазовий чемпіон нашого краю з шашок. Помічник президента Всесвітньої федерації шашок МАРШ.

На заході відбувся цікавий творчий тандем двох членів клубу «Цікавих зустрічей» - Едуарда Трирога та Олександра Тимошенка. З одного боку – це дебют, а з іншого вдале поєднання живопису і поезії. Едуард Трирог закінчив дворічні курси художників-оформлювачів і полтавцям добре відомий, як самобутній митець. Олександр Тимошенко за фахом – психолог, який 18 років пропрацював у Полтаві з залежними людьми (алкоголіками і наркоманами).На заході пан Олександр розповів про виникнення задуму такого тандему і проте , що до 30років писав вірші, а потім була тривала перерва. Поштовхом для відновлення написання віршів стала зустріч з Едуардом три роки тому, коли він побачив картини Трирога, то вірші полилися самі собою. Олександр поділив їх на такі розділи: чисто філософські, як «Біжить людина по вічності»; ліричні, як «Ліхтар і береза»; і складні, як «Дерево пізнання». Олександр написав вірші конкретно до картин Едуарда та до своїх власних фотографій, що показані у бібліотеці. На вечорі Олександр виконав дві пісні «Давай про долю, лише так, щоб чесно» та «На пустому тротуарі». Також Олександр Тимошенко зчитав оригінальні вірші з нового циклу «Про мене», які створював і створює під час розглядання своїх дитячих фотографій.

Е. Трирог представив читачам бібліотеки виставку картин під назвою «Арт філософія» та ознайомив присутніх зі своїми творами з трьох збірок поезій (дві книги під однією назвою «Старі вітрила», а третя - спільна збірка з поетом Сергієм Єлісєєвим під назвою «Стежинки до джерела».), написаних під впливомтворів великого американського поета-новатора Уолта Уітмена , котрий перемінив багато різних професій: працював учнем у друкарні, потім складачем, сільським учителем, теслею, репортером, редактором. В 1855 р. 36-літній Уітмен власноручно набирає збірник віршів за назвою "Листя трави", у якому було всього 12 творів, а центральне місце займала поема "Пісня про себе". Саме ця книга справила велике враження на нашого земляка, про що він і зізнався на вечорі. З цієї останньої книги мініатюр і прозвучали твори в авторському виконанні. На цьому вечорі полтавські поети читали не лише свої вірші. Наприклад, Віталій Бурлака – вірші Михайла Лермонтова таТараса Шевченка.

Оксана Кравченко, 26.01.2016, 13:192465
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень