21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Білі барви натхнення»

Зима улюблена багатьма пора року, і не дарма - адже коли ще можна побачити казково гарний пейзаж з деревами, повністю покритими інеєм? Анатолій Лавренко запропонував увазі глядачів у галереї актуального мистецтва«Арт-місія»найцікавіші живописні зимові пейзажі. Саме тут відкрилася його персональна виставка під назвою «Білі барви натхнення». Анатолій Лавренко, член НСХУ, учасник національних і міжнародних виставок (Україна, Росія, Швеція Німеччина, Данія, США, Австралія ). Він є єдиним у нашому краї володарем Гран-прі Міжнародного осіннього салону «Золота Зуза», м. Рівне у 2010 р. У галереї «Арт-місія» це вже його друга виставка .

Пухнаста чи ледь забілена, сувора чи лагідна, – зима для нас завжди передусім святково-святочна. Хтось милується інеєм, що перетворює краєвид на казкове видиво. Хтось медитує під неспішний лет сніжинок. Із нетерпінням чекає, аби бухнутись у найпишнішу кучугуру, й лаштує ковзани. Готує подарунки, іде до церквиці чи храму – по дари небесні. Й виглядає зорю, що першою зійде на Свят-вечір. Галерея «Арт-місія» долучається до цієї настроєвості новою тематичною виставкою живопису.Цьому сприяло й оригінальне відкриття виставки, коли у галерею завітав театр пісні обласної організації НСХУ, очолюваний Юрієм Самойленком, заслуженим діячем мистецтв України. Тріо у складі Юрія Самойленка, Гліба Кудряшова та Людмили Самойленко, котрі подарували присутнім віночок щедрівок полтавського краю.

- Новий виставковий рік ми розпочинаємо з персональної виставки Анатолія Лавренка, знаного в Україні митця. одного з найталановитіших не лише у нашій країні , а й за кордоном. На цій виставці глядачі мають змогу не лише ознайомитися із завершеними картинами , а й магією народження твору, - сказав Євген Аничин, директор галереї актуального мистецтва на вернісажі.

Треба зазначити, що Анатолій Іванович відшукує чудові куточки природи, де знаходяться в умиротвореній взаємодії всі або деякі з стихій повітря, світла і потім прагне відобразити ці миті на полотні, справді тісно спілкуючись з навколишньою природою і немов осягаючи тонкощі її краси, проте у творах він вміє піднятися над буденністю, відходить від сюжету і створює свій простір, атмосферу, де справді ми бачимо політ душі. У всіх картинах Лавренка, показаних у галереї, білий колір виступає «головним героєм», в живописних полотнах багато простору й умиротворення. У щирому пориві художника-філософа, передана не тільки гармонія, а й його захоплення природою рідного краю, і глядач це відчуває і – підтримує! Попри те, що цей митець не мав багато персональних виставок у координатах України, маємо до справи з художником, який щоразу дивує, бо пропонує не лише інший творчий експеримент, а й глибший і завжди оригінальний підхід до теми. Про нього професіонали нині говорять, що він жодного разу не схибив у живописі- поезії кольору. І це справді так. Чи йшлося про попередні його проекти,як «Білим по білому», де митець продемонстрував свій яскравий живописний стиль, що полягав у пошаровому нанесенні фарби та утворенні живописного мерехтіння кольорів, адже у природі не існує білого, гри з формами й асоціаціями в абстрактних полотнах, чи про теперішній «Білі барви натхнення», в якому Анатолій як завжди свіжий, експериментальний, колористичний та ліричний, а цього разу ще й надзвичайно світлий, як і свято Старого Нового року, на яке припадає відкриття його виставки в галереї. Це вальорний живопис – живопис нюансів та переходів, показаний на камерній виставці. Тут представлено двадцять нових робіт, витриманих у одному кольорі, який дисциплінував автора. Ми бачимо образ-колір, світ через призму кольору. А. Лавренко сприймає колір як основний елемент краси, живопису. Головним у живописі він вважає тепло і холод. Об`єднуюча лінія – це білий колір, він різнобарвний і являє собою абсолютну гармонію.Саме білий колір створює особливу атмосферу цієї медитативної виставки. На ній немає конкретних дерев, пейзажів, а є узагальнення.

Ольга Курчакова, директор ПХМГМ ім. М. Ярошенка, наголосила, що кожна виставка Лавренка – це завжди подія у культурному житті краю, а також, що ця європейська і сучасна виставка звучить дуже ніжно і світло. Тут відчуття повітря і простору – це позитив, який подаровано глядачам творами Анатолія Лавренка. Повітря дзвенить добротою і радістю. А ще пані Ольга згадала про фільм, знятий Людмилою Нестулею про художника. І на останок виступу сказала, що у нашому краї знає лише двох живописців, у яких є дитяче почуття радості від творчості: Віктор Брикулець та Анатолій Лавренко. Виставка «Білі барви натхнення» - це шляхетний і вишуканий подарунок полтавцям.

- Білий колір – це не лише зима, зізнався художник на відкритті. – Це також і весна, коли все цвіте. А ще білі хмари та білі ворони… Білий – це самий яскравий колір, альпіністи одягають окуляри, бо неможливо на нього дивитися. Білий – це дзеркало. Важливим на виставці є не лише картини, вони непомітні, наче кольорові плями, а й середовище, де вони експонуються. Ідея моєї виставки виникла навесні 2014 року.

Друзі і колеги по цеху цього живописця наголосили, що мають за честь, що з ними співпрацює такий талановитий майстер, а Іван Момот подарував книгу «Полтавська енциклопедія», т. 9, де йде мова і про винуватця свята.

У срібному сяйві зими – живопис Анатолія Лавренка - непересічного художника, роботи котрого формують згармонізований артистичний простір експозиції, дарують відвідувачам галереї прекрасні святкові відчуття.

Оксана Кравченко, 26.01.2016, 13:282413
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень