20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Жіноча ніжність

Саме так говорили читачі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського, повертаючись із заходу, який останньої неділі січня відбувся у відділі мистецтв. Талант Галини Вікторової, завідувача цього відділу полягає у тому , що у неї чудове відчуття талантів, а окільними ними багата наша земля, то нудьгувати у бібліотеці не доводиться нікому. На січневу зустріч Галина Митрофанівна запросила двох жінок, які ніколи раніше не мали справи з мистецтвом. Адже Маріанна Литвин за фахом інженер. Вона закінчила наш, тоді іще будівельний інститут. Шість років тому почала малювати олівцем. Першу роботу зробила на замовлення колеги.

Ось як про це розповіла сама авторка:

- Я пропрацювала 30 років у Полтавгазі і один наш співробітник попрохав зробити барельєф на кавову тему на кухню. От із цього і розпочалася моя стежка у творчість. Протягом двох років щосуботи я ходила на заняття у студію до Олени Волкової, викладача і художника. Саме тут ознайомилася з розписом вітражів та ліпленням барельєфів.

Творчість настільки захопила пані Маріанну, що вона спробувала свої сили у живописі. У неї вийшли прекрасні мініатюри квітів, де троянди, бузок, гайстри не гірші за ті, що бачимо на старовинних дореволюційних мініатюрах у музеях. У розписі на склі теж є цікаві досягнення у нашої сучасниці, адже вона розробила авторську техніку, де використовує бісер, стеклярус. А ще у неї свій світ добрих створінь, де равлики, черепахи, метелики та інші казкові герої добре почуваються разом. В них стільки ніжності, теплоти люблячого серця, що кожна робота викликає добру усмішку читачів. На жаль можливості зали не дали сповна розкрити творчість цієї талановитої сучасниці. Треба додати, що це єдина полтавка, котра зібрала всю серію альбомів «Великі художники», їх 80 примірників. І не просто купила, а використовує їх у своїй роботі.

На заході були показані роботи іще однієї полтавки Євгенії Нікітченко, виконані у техніці декупаж. За фахом вона вчителька молодших класів та фінансист, з поетичною душею. Саме про неї можна було б сказати, що не було б щастя, та нещастя допомогло. Двічі у неї були переломи ноги і вивільнилося багато часу… Рік тому напередодні Свята Святого Валентина разом із сином Дмитром ходили по магазинам для художєників. Хотілось щось зробити своїми руками для мами Ірини Василівни . От тоді вийшла перша скарбничка в синіх тонах, а посередині була фотографія дівчинки в стилі ретро.

-Сьогодні в мене вже десяток таких. Їх дарую на дні народження, до свят друзям та знайомим, -мовила пані Євгенія. - А ще роблю ялинкові прикраси та годинники, ключниці різноманітні для ключів, цукерні, ящички для кухні, таці. Основою моїх робіт слугують декупажні карти, серветки, які купляю у магазинах . Об`ємні малюнки роблю під трафарет. В сюжетах завжди враховую побажання моїх друзів та родичів, чи це буде прованс, чи сучасність.

Треба додати, що ця жінка має ще один талант – талант кондитера. У цьому пересвідчилися відвідувачі спільної виставки, коли після заходу Євгенія Нікітченко пригощала своїми смачними тістечками. Та найбільше її подруги нахвалювали торти, серед яких «Естерхайзі», де використовується кокос та мигдалеві пелюстки.

Виставка двох полтавок вийшла красивою , приємною і чаруючою. Тут справді було багато жіночої ніжності.

Оксана Кравченко, 04.02.2016, 11:302746
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31