22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Пам’яті товариша

28 січня пішов за вічну межу Іван Якович Лантух – почесний голова Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій, фронтовик, інвалід війни першої групи, полковник у відставці.

Іван Лантух народився 16 березня 1924 року в селі Круподеринці Оржицького району Полтавської області. Його дитинство і юність припали на складні і трагічні роки нашої історії.

Він був неповнолітнім, коли гітлерівці окупували його рідне село. Окупанти кілька разів намагалися силоміць відправити хлопця на роботу в Німеччину, але він щоразу втікав, ризикуючи життям. Після звільнення Полтавщини Іван був мобілізований до армії: разом з іншими такими ж юнаками його кинули прямо у вир воєнних подій. Під час виконання першого бойового завдання – форсування Дніпра – молодий солдат одним із небагатьох уцілів і зумів дістатися протилежного берега. За мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра та в боях на Букринському та Лютезькому плацдармах, одержав і свою першу нагороду – орден Червоної Зірки.

Загалом Іван Якович понад 600 днів перебував у діючих фронтових підрозділах 1-го Українського та 1-го Білоруського фронтів. Визволяв Київ, Житомир, Луцьк, Новоград-Волинський, брав участь у бойових діях на території Польщі, Чехословаччини, Німеччини, Угорщини. При форсуванні Вісли був тяжко контужений.

Після демобілізації свою діяльність присвятив мирній праці. У 1951 році закінчив Всеукраїнський технікум лікарських ароматичних рослин. Отримавши диплом з відзнакою, вступив до Київського політехнічного інституту, де здобув професію інженера-хіміка. За своє життя працював на різних підприємствах, допомагаючи відбудовувати народне господарство України. За багаторічну працю мав понад 50 записів про відзнаки, заслужені на посадах, починаючи від майстра до головного інженера підприємства.

Вийшовши на пенсію, брав активну участь у роботі ветеранських організацій. З 1992 року вів активну громадську роботу, а у вересні 1997 року створив Полтавську обласну організацію інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій. За цей 20-річний шлях безкорисливо працював на благо інвалідів Полтавщини, захищаючи соціальні права цих людей. Відзначений бойовими нагородами: орденом Червоної Зірки, орденом Великої Вітчизняної війни І ступеня, медаллю «За відвагу» та іншими медалями, а також орденами «За мужність» ІІІ ступеня, «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, Колектив Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій, голови районних та міських організацій інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій глибоко сумують з приводу смерті свого побратима, висловлюють щире співчуття родині та близьким людям Івана Яковича. Нехай Господь щедро винагородить покійного за його працю і жертовність. Світла пам'ять!

Президія Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій
Іван Мольченко, 04.02.2016, 16:06570
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31