23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Поліція навідалася в одну з аптек

Наркоманія – одна з найбільших проблем нашого сьогодення, що, на жаль, продовжує і далі розростатися, набуваючи характеру епідемії.

Причому актуальна вона як для бідних країн, так і для тих, де люди мають вищий рівень життя. Принаймні сьогодні ще жодна держава світу не змогла довести, що їй вдалося подолати це зло. На жаль, Україна не виняток. За даними експертів, нині кількість споживачів психоактивних речовин сягає понад 500 тисяч осіб переважно молодого віку. Як свідчать численні соціальні дослідження, п'ята частина молодих людей знайома з дією наркотиків.

Психотропні речовини поширюються різними шляхами: хтось вирощує канабіс, переробляє його і потім передає, хтось умудряється приховати від правоохоронців насадження опіумного маку, переробивши його потім на наркотик, хтось купує цю отруту у наркоділків. Проте є ще один шлях, коли наркомани отримують за гроші кодеїновмісні препарати. Вони купують лікарські засоби, що містять кодеїн, у аптечних закладах. Причому широко відомі випадки, коли деякі нечисті на руку власники цих закладів дозволяли продаж «з-під прилавку» і більш небезпечних препаратів.

Саме з метою профілактики недопущення подібних випадків правоохоронці постійно проводять рейди по аптеках, реагуючи на повідомлення небайдужих громадян. У випадку виявлення у продажу наркотичних препаратів на заклад чекають дуже серйозні неприємності.

Поліція Полтавщини теж не стоїть осторонь, проводячи подібні рейди. І ось у 2016 році вже є перший «улов». Днями увагу правоохоронців привернула одна з аптек Миргорода. Співробітники місцевої поліції спільно з представниками територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності провели слідчі заходи, у ході яких в одному з аптечних пунктів міста виявили та задокументували у вільному продажу кодеїновмісні лікарські засоби.

При цьому аптека не мала жодних документів на реалізацію сильнодіючих ліків. Слідство встановило факт збуту фармацевтом аптеки шести упаковок кодеїновмісного препарату на суму 101 грн 49-річному миргородцю.

– Одним із чинників неадекватного продажу кодеїновмісних лікарських засобів стає можливе їх використання для немедичного застосування та незаконне виготовлення з них особливо небезпечного виду наркотиків, – розповів Василь Овчаренко, начальник Миргородського відділу поліції.

Факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 320 Кримінального кодексу України (порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів або прекурсорів).
За подібні протиправні дії законодавцем передбачений максимальний термін покарання – позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як зазначив Юрій Сулаєв, начальник ВК ГУНП Полтавської області, подібні рейди триватимуть і надалі.

– Хотілося б, щоб люди не боялися повідомляти поліції про факти реалізації таких препаратів, адже їхня уважність може допомогти зберегти чиєсь життя, когось відвернути від такого зла, як наркотики, – говорить Юрій Васильович. – Про випадки продажу в аптеках наркотичних засобів слід повідомляти на телефони гарячої лінії ГУ НП області (0532) 517-757, 517-702, 560-607 або 102. Якщо ж хтось не довіряє правоохоронцям, то в місті та по області є громадські організації, котрі теж ведуть боротьбу з цим явищем, їхні контакти можна легко знайти у мережі.

Для довідки:

Кодеїн або 3-метилморфін (природний ізомер метильованого морфіну, інший напівсинтетичний – 6-метилморфін) – синтетичний опійний наркотик (опіат), алкалоїд опіуму. Кодеїн є заспокійливою і знеболювальною наркотичною речовиною і містить опій у концентраціях від 0,1% до 2%. Кодеїн був уперше виведений з опійного маку французьким хіміком у 1832 році. Будучи препаратом, що містить опіати, кодеїн має потенціал для наркоманії. При постійному його використанні призводить до хронічної залежності.
Оксана Ханас, 09.02.2016, 11:302400
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень