18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Золотий дощ» від Григорія Волкова

Саме так назвав свій мистецький проект Григорій Волков, член НСХУ, який минулої неділі відбувся у відділі мистецтв ПОУНБ імені Івана Котляревського. Ідея його розроблялася нашим земляком ще з 2012 року, і от, нарешті, полтавці побачили захід, присвячений еротиці у мистецтві та літературі.

Потрібно додати, що цей напрямок не новий, бо у всі століття художники малювали картини у жанрі »Ню». Згадаймо хоча б МеретОппенгейм, котра написала картину «Об’єкт» у 1936 р. Пухнаста чашка - найвідоміший об’єкт еротичного мистецтва 20-го століття. У той час як колеги-чоловіки художниці із течії сюрреалізму досліджували неврози та параної, Оппенгейм влучила прямо в ціль, надавши матеріальної форми сексу.Серед класиків треба назвати АнтоніодаКорреджо т вір «Юпітер та Іо», створений у 1531 р. на ній зображена оголена жінка. котра знаходиться в обіймах синього туману у фантастичній візуалізації грецького міфу. Мабуть, бог Юпітер був тим самим Оксамитовим Туманом. У міфології він приймає такий вигляд, щоб уникнути підозр дружини. Корреджо, однак, перетворює цю історію на еротичну фантазію.Серед скульпторів потрібно назвати АнтоніоКанова. Його робота «Амур та Психея», створена в 1787-1793 рр. є - гімн коханню, яке має сили пробуджувати мертвих. Це, мабуть, єдиний художник, який вдихнув секс у мармур. Є в його скульптурі щось надзвичайно еротичне, особливо в тому, як він вирізав із холодного каменю ніжний образ неозброєної плоті. Амур та Психея є доказом того, що кохання перемагає все.

Серед полтавських митців влаштовувалися виставки, де показані еротичні твори, тайні більше враження залишили: Григорій Волков, Олег Мінгальов, Микола Підгорний, Віктор Володько. Січнева у бібліотеці цікава тим, що тут показані роботи у цьому жанрі одного автора, можна таким чином прослідкувати не тільки зростання його майстерності , а й типажі, які обирає митець для моделей. Григорій Волков представив 25 графічних картин і вперше спробував свої сили як читець, ознайомивши аудиторію зі своїми віршами про кохання. Найбільше оплесків було на адресу твору «Утеплення жінкою», що виявилося вельми актуальним в плані енергозбереження. Віра Мотчана подарувала присутнім циганський романс «У годину рокову». А спеціально для винуватця свята зробила прем’єру пісні « Далека зірка» , слова до якої написав Яків Купінський , а музику Віктор Журавель. До речі, пан Віктор виступив із низкою своїх віршів. Його виступ став поетичним святом душ читачів, адже тут був сплав кохання, еротики, несподіваної відвертості. Поезія, що прозвучала на вечорі, дала можливість відчути силу почуттів, які хвилюють та виснажують до знемоги. Окрасою заходу став виступ Людмили Костенко, котра заспівала романс «Спокійно і просто».

-Багато класиків української літератури звертались до еротики. Так, Ольга Кобилянська, на відміну від більшості чоловіків письменників, першою почала говорити про тіло, жіноче тіло і про сексуальне задоволення, - розповіла Галина Вікторова, завідувач відділу мистецтв ПОУНБ ім. І. П. Котляревського. - Окрім творів Кобилянської, можна згадати у цьому контексті Коцюбинського, Черемшини, Підмогильного та Винниченка і Нечуя-Левицького.

На вечорі відбулася іще одна прем’єра – новели Оксани Кравченко, члена МСПУ, під назвою «Спека» із збірки прози «Моє життя, як сім забутих нот». Пані Оксана до того ж зробила екскурс у минуле століття та розповіла про нинішнє і місце у ньому еротичного мистецтва, популяризацію його, також поділилася своїми враженнями про трансформацію ставлення полтавців до «Ню».

Вечір пройшов легко та дав багато інформації для роздумів та спогадів. Читачі залишали бібліотеку з надією, що такі зустрічі будуть продовжені.

Марина Дмитренко

Іван Мольченко, 11.02.2016, 11:522390
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень