18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Природа рідного краю на полотнах художника-студента

Цими днями у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського відкрилася персональна виставка молодого художника Івана Підгайного, на якій показані пейзажі Полтавщини, більшість з яких – полтавські. В житті цього автора – це вже друга персональна виставка. Перша відбулася у рідному місті Гадячі. Тоді його виставка у краєзнавчому музеї стала відкриттям для спільноти. Першим визнанням молодого майстра, за плечима якого навчання в Гадяцькому училищі культури ім. І. П. Котляревського та три роки у ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, стала перемога на Всеукраїнській олімпіаді з живопису в Ужгороді у 2015 р., звідки наш земляк привіз диплом 2-го ступеня за роботу , присвячену Ужгородському замку…

Лютнева виставка живопису у Полтаві , що відкрилася напередодні дня Святого Валентина, за словами Олександра Тарасенка, завідувача кафедри образотворчого мистецтва ПНТУ ім. Ю. Кондратюка, члена НСХУ, в якого протягом 4-х років навчається Іван, показує глядачам поєднання двох начал – графічного та живописного.

- Тут декоративізм і уміння узагальнювати з обмеженою гамою кольорів. Іван уміє мислити композиційно. Він робить документальні твори і також з елементом художності. Володіє фактурою та технічними прийомами. В його картинах простежується чітка структурованість та системність, цілісність. Цей автор має своє обличчя. Сьогодні на виставці ми бачимо роботи, зокрема з осіннього пленеру, а навесні буде новий на дачі Короленка. Тож глядачі побачать і нові весняні твори Івана, – сказав Олександр Кирилович, даючи високу оцінку роботам студента.

Презентація виставки перетворилася у цікаву подорож по творчим сходинкам молодого майстра, родом із Гадяча, завдяки Валентині Скриль, старшому науковому співробітнику музею, яка зуміла створити з презентації цікаве інтерактивне спілкування. До речі, на відкритті побували представники Полтавського музею авіації та космонавтики імені Ю.Кондратюка — унікального музею авіаційної та ракетно-космічної тематики в Полтаві, та літературно-меморіального музею В. Г. Короленка. Потрібно додати, що вже від співробітників музею видатного письменника автор виставки отримав пропозицію влаштувати виставку за підсумками весняного пленеру на дачі Володимира Короленка. Так , що у полтавців буде нагода іще раз зустрітися з Іваном Підгайним цього року.

На адресу художника прозвучало багато теплих слів і від родичів, друзів, одногрупників. А поетеса Ольга Ковальова подарувала вірш «Декорації осені», адже тут показано багато осінніх пейзажів Полтави та Гадяча.
Оксана Кравченко, 18.02.2016, 11:212399
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень