21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Свобода зовнішня і внутрішня

Саме цій проблемі була присвячена лекція у Культурному Центрі «Новий Акрополь», що проходила у День Святого Валентина. Вела захід Аліна Коц, викладач асоціації Культурного Центру «Новий Акрополь» з м. Харкова. Вона зупинилася у своєму виступі на основних моментах з двох книг австрійського психіатра, психолога та невролога і філософа Віктора Франкла(1905-1997), творця так званої Третьої Віденської Школи психотерапії. Треба додати, що автором першої був З. Фрейд, другої – А. Адлер. В основній праці Віктора Франкля «Людина у пошуках сенсу», що була вперше опублікована у 1946 році, викладений його екстремальний досвід виживання в концентраційному нацистському таборі. Цей досвід став філософсько-емпіричною основою для створення нового методу екзистенціальної психотерапії — логотерапії.

Всі ідеї книг «Сказати життю «так», « «Людина у пошуку сенсу» він прожив, вистраждав. У 1933–1937 очолював так званий «павільон самогубців» у головній Віденській лікарні. Після анексії Австрії нацистською Німеччиною у 1938 втратив право лікувати «арійських» хворих і мав перейти до Шпиталю Ротшильда , єдиної віденської лікарні, де все ще лікували пацієнтів єврейського походження. Там він працював за фахом і навіть проводив операції на мозку. Його медичні рекомендації дозволили врятувати кількох людей від нацистської програми євтаназії хворих... Він був депортований до концтабору Терезіенштадт. Якийсь час йому дозволялося працювати за фахом. Але 19 жовтня 1944 він був відправлений до Аушвіцу. Його батьків було знищено у Аушвіці, дружина померла у таборі Берґен-Бельзен. Він дізнається про це лише після визволення.Йому пощастило уникнути газових камер, але на тих, хто вижив, чекали нелюдські умови життя: голод, приниження, важка фізична робота за умов відсутності нормального одягу та харчування. Його книги єсправжнім прикладом перемоги сили людського духу, серця над найтяжчими випробуваннями життя. Для нього таким випробуванням всього життя став німецький концентраційний табір.Важко порівняти власні події життя з тими, які довелось пережити Франклу. Саме слухаючи виступ пані Аліни про такі моменти, починаєш розуміти про банальність власних переживань та подій. Такі тяжкі випробовування допомогли йому вижити та подарувати світу нову науку – логотерапію, філософію, яка вчить нас вибирати нашу реакцію на ті чи інші події у житті. Логотерапія покликана допомагати людині зробити життя — своє минуле, сьогодення, майбутнє — більш осмисленим, тим самим позбавити його від неврозу.

Головний висновок, який винесли полтавці із зустрічі полягає у тому, що все можна забрати у людини, крім одного – її вибору як сприймати ці події. Саме вибір того, як сприймати події у житті та свою реакцію на них.Чого власне потребує людина – це пошук значення та великої мети, це реалізація власного потенціалу та власної місії.

Оксана Кравченко, 18.02.2016, 11:222417
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень