21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Пішли у бій артилеристи…

Старший прапорщик Володимир Мельник родом із Хмельниччини. У Збройних силах України служить уже 25 років. Із середини березня 2014 року він разом із 1-м гаубичним самохідно-артилерійським дивізіоном, одним із перших прибув у визначений район бойового призначення, де в умовах щоденного психологічного тиску з боку регулярних з’єднань та диверсійних груп імовірного противника виконував завдання по недопущенню проникнення ворога з території Кримського півострова на материкову частину України.

Потім повернувся до свого рідного підрозділу – у протитанкову артилерійську батарею, яка на той час передислокувалася в Луганську область, де й продовжив службу. За період АТО Володимир Григорович неодноразово потрапляв під мінометні та артилерійські обстріли, але, на щастя, біда обходила його стороною.

18 липня 2014 року відділення, у якому проходив службу військовослужбовець, здійснювало коректування артилерійського вогню, підтримуючи дії 2-ї штурмової роти батальйону спеціального призначення «Донбас», який мав завдання зайняти місто Попасну. Незважаючи на те що розвідку цілей та коректування артилерійського вогню на відкритих ділянках місцевості відділення успішно виконало, у населеному пункті спецпідрозділ зустрів запеклий спротив терористів, які, ведучи вогонь із житлових будинків, завдали втрат роті та зупинили наступ. Розуміючи, що подальше завдавання артилерійського удару може призвести до пошкодження інфраструктури міста та жертв серед мирного населення, військовослужбовці обслуги ПРП-4 самостійно, незважаючи на неспецифічну для артилеристів роботу, ухвалили рішення залишити спостережний пункт і підтримати роту в місті, використовуючи броню машини та об’єктовий кулемет. Прикриваючи наступ піших бійців, машина під керуванням старшого прапорщика Мельника рушила вглиб міста, знищуючи на своєму шляху вогневі точки противника. Після закріплення бійців спецпідрозділу в черговому кварталі старший прапорщик Мельник здійснював евакуацію поранених, раз за разом повертаючись у горнило бою, щоб підтримати просування підрозділу вогнем та бронею. Так, завдяки вмілим діям військовослужбовця, медикам удалося врятувати також і життя його товариша, старшого розвідника-далекомірника обслуги машини старшого солдата В.Бойка.

Зі слів командира штурмової роти батальйону «Донбас», саме мужність, хоробрість, професіоналізм та злагодженість дій обслуги ПРП-4 дали змогу уникнути роті більш значних втрат та виконати завдання по очищенню міста від терористів.

За особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового і службового обов'язку в умовах, пов'язаних із ризиком для життя, Володимир Мельник гідний відзначення державною нагородою – орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Полтавський обласний військовий комісаріат
Іван Мольченко, 18.02.2016, 12:01456
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31