22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Поліція допоможе комунальникам навести порядок у місті

Координаційна нарада щодо співпраці між патрульною поліцією та службами ЖКГ міста відбулася в середу, 23 березня, під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів у сфері ЖКГ Олексія Чепурка.

На ній зібралися керівники комунальних служб міста, очільник патрульної поліції Полтави Віталій Мельничук, представники засобів масової інформації.

Як зазначив Олексій Григорович, метою зустрічі стало обговорення проблем, питань та пропозицій щодо покращення ситуації на вулицях обласного центру, упорядкування дорожніх знаків, світлофорів та розмітки, профілактика та запобігання пошкодженню комунального майна (урн, зупинок, лавочок тощо). Великі сподівання в наведенні порядку покладають на нову патрульну поліцію, що вийшла на вулиці міста 5 березня.

– Часто ми стаємо свідками того, як молоді люди, відпочиваючи у парках, скверах, залишають після себе чимало сміття, – навів приклад Олексій Чепурко. – Через таку поведінку окремих громадян місто виглядає дуже забрудненим. Розв’язати цю проблему нам допоможе патрульна поліція, яка зможе відстежувати чи навіть попереджати подібні випадки, притягувати порушників до відповідальності. Тому нині ми маємо узгодити алгоритм нашої співпраці з поліцією та почати без затримок втілювати його в життя.

Зі свого боку Віталій Мельничук розповів, що в поліції вже визначилися з колом проблем і підготували низку пропозицій до міської влади. Серед питань, що турбують керівника патрульної поліції, і ситуація з дорожньою розміткою та знаками.

– Сьогодні в місті 3730 дорожніх знаків, – розповів Віталій Валентинович. – Близько тисячі з них не відповідають стандартам і викликають великі сумніви щодо їх юридичної обґрунтованості на певному місці. Натомість місту не вистачає півтори тисячі дорожніх знаків. Також чимало зауважень викликає дорожня розмітка. Далеко не всі водії, а особливо ті, хто з інших регіонів, їдучи вулицями Полтави, можуть зорієнтуватися, де головна дорога, де другорядна, їм незрозумілі напрямки руху, світлофори суперечать один одному. Унаслідок цього і трапляються ДТП. Також слід звернути увагу й на пішоходів. Потрібно вводити певну відповідальність за порушення ними правил дорожнього руху.

На нараді виступили керівники практично всіх підрозділів комунальних служб. Багато хто з них однією з основних проблем називав вандалізм громадян, котрі викидають сміття з урн, пошкоджують лавки у парках та завдають іншої шкоди.

– Щовівторка ми з керівниками тих комунальних служб, що відповідають за благоустрій, їздимо по найбільш «злачних» місцях з точки зору чистоти, – розказав заступник міського голови. – І фіксуємо, що проблема вандалізму на сьогодні дуже серйозна. Наприклад, була думка замінити бетонні урни на більш сучасні та кращі з естетичної точки зору, проте, враховуючи випадки, коли ми навіть бетонні урни та лавочки вимушені були діставати з фонтанів, куди їх закинули розігріті молоді люди, прийшли до висновку, що у випадку встановлення більш легких урн їхня доля буде такою ж сумною. Громадяни мають любити своє місто, а не смітити, інакше, скільки б коштів ми не вкладали, порядку не буде.

Серед інших проблем, що були обговорені на нараді, ішлося про необхідність заміни або хоча б ремонту кількох «проблемних» світлофорів, зокрема на вулиці Лялі Убийвовк, обпилювання аварійних дерев тощо.

У майбутньому міська влада планує активно взаємодіяти з патрульною поліцією, аби спільними зусиллями зробити Полтаву чистим та безпечним для життя містом.
Оксана Ханас, 30.03.2016, 15:142380
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень