19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Пріоритетність — об’єднаним громадам

Реформа у сфері децентралізації сприяла створенню на Полтавщині 14 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Тож нині в області дві міські (Глобинська і Пирятинська), три селищні (Шишацька, Артемівська й Семенівська) та дев’ять сільських ОТГ: Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район); Білоцерківська (Великобагачанський район), Клепачівська, Новоаврамівська та Покровсько-Багачанська (Хорольський район). Робота над створенням нових громад в області триває. Про своє бажання об’єднатися заявили сільські голови з Полтавського, Семенівського, Пирятинського, Зіньківського, Миргородського, Новосанжарського, Лохвицького, Лубенського районів.

На фінансову підтримку ОТГ виділяються значні ресурси з держбюджету, передусім при розподілі коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), які спрямовуються на реалізацію програм та проектів цих громад.

Найчастіше громади потребують розв’язання проблем, пов’язаних з розвитком інфраструктури: будівництвом та реконструкцією водогонів, очисних та каналізаційних споруд, вуличного освітлення, створенням полігонів твердих побутових відходів. Усе це вимагає відповідного оснащення комунальних підприємств, насамперед спецтехнікою. На другому місці – проблеми, пов’язані з освітою та медициною.

У 2015 році двом сільським радам – Омельницькій та Білоцерківській – вдалося реалізувати два проекти, на які з ДФРР виділили 2,2 млн грн. Це проекти будівництва водогону для забезпечення жителів Омельницької ОТГ та придбання шкільного автобуса для підвезення учнів Білоцерківської ОТГ.

Цього року Регіональна комісія відібрала та рекомендувала для фінансування ДФРР дев’ять проектів ОТГ на загальну суму 17,5 млн грн, зокрема й за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку 12,8 млн грн. Ці проекти передбачають реконструкцію будівлі Михайликівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шишацької ОТГ та нежитлової будівлі – будинку для людей похилого віку Семенівської об’єднаної громади, будівництво полігону твердих побутових відходів Пирятинської ОТГ, вуличного освітлення села Рокитне Омельницької об’єднаної територіальної громади та села Пришиб Пришибської ОТГ, водогону системи водопостачання та водовідведення Омельницької ОТГ, придбання спецавтомобіля «Швидка медична допомога» Білоцерківської ОТГ, шкільного автобуса Клепачівської об’єднаної громади, екскаватора-навантажувача для потреб експлуатації системи комунальних водогонів і каналізації Глобинської ОТГ.

Також з Держбюджету планують виділити близько 2 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток. Відтак до Мінрегіону направлені пропозиції, серед яких і об’єкти об’єднаних громад на загальну суму фінансування у 2016 році 19 млн грн. Нині об’єднані громади очікують на субвенцію з Державного бюджету, яка має надійти після прийняття Кабінетом Міністрів України необхідних нормативно-правових документів. Ця субвенція надається для створення, модернізації інфраструктури ОТГ та може спрямовуватися на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності, у тому числі на виготовлення проектної та містобудівної документації. На Полтавщину передбачена субвенція в розмірі 57 млн грн. При розподілі цих грошей буде враховано площу сільських територій громад та чисельність населення.

Офіс реформ Полтавської ОДА
Іван Мольченко, 07.04.2016, 11:362520
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень