20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

На фінішній прямій: як триває капремонт у дитячому інфекційному відділенні

Вітряна віспа, паротит, краснуха, кір, ГРВІ – такий діагноз дитини стає приводом для батьківської паніки, адже на чадо чекатиме не тільки неприємне лікування, а ще й кілька тижнів цілодобового перебування в лікарняному боксі.

А умови останніми роками тут були не надто комфортними: дитяче інфекційне відділення при першій міській клінічній лікарні здали в експлуатацію ще 1970 року, і відтоді капітального ремонту будівля не бачила.

– Відверто скажу, ми мали низку повідомлень від наших маленьких пацієнтів та їхніх мам щодо не зовсім задовільних умов перебування, – ділиться Ганна Сєлькіна, головний лікар першої міської клінічної лікарні. – За підтримки міського голови та депутатського корпусу торік було прийнято принципове рішення про виділення коштів на капітальний ремонт.

Тоді для лікарні з міського бюджету виділили 4,7 млн грн – досить велика сума. На неї повністю оновили усе двоповерхове приміщення: встановили пластикові вікна, відремонтували санвузли та вентиляцію, переробили фасад. Вимоги до будівлі серйозні, адже діти з різними хворобами мають бути надійно ізольовані одне від одного.

Нині до роботи вже майже готові 15 спеціалізованих боксів, у яких медичну допомогу зможуть надавати одночасно 30 дітям – від новонароджених до 14-річних.

– Я вважаю, що така інвестиція цілком виправдана, – наголошує міський голова Олександр Мамай, який 13 квітня побував у лікарні, щоб перевірити, як ідуть справи у будівельників. – Виправдана, адже немає нічого ціннішого за здоров’я, а здоров’я дітей, мабуть, іще важливіше. У нас є інфекційне відділення за парком «Перемога», але там приймають із кишковими та змішаними інфекціями. Сьогодні усі діти, які мають бути тут, перебувають у міській дитячій лікарні. Це неправильно, і, я думаю, що до початку літа ми зробимо тут належні умови.

Поділився Олександр Мамай і найближчими планами, адже одним лише ремонтом роботи не обмежуються. Так, на наступній сесії міської ради мають виділити ще більш ніж 500 тис. грн – ці гроші підуть на обладнання для палат, нові ліжка. Додаткових коштів потребуватиме й установлення паркану, який відділить лікарню від міського колектору, що проходить територією закладу. Під час візиту міський голова дав доручення профільному заступнику підрахувати вартість його встановлення.
Сергій Лещенко, 18.04.2016, 15:112454
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31