19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У місті відкрили сезон дорожніх робіт

Днями середньодобова температура впевнено перетнула стратегічну для комунальників позначку в +10°С, і на дороги міста, в супроводі важкої техніки, вийшли люди в жовтогарячій формі: розпочалася масштабна робота із заміни дорожнього покриття на вулицях Полтави.

Об 11-й ранку на зупинці «вул.23 Вересня» гамірно: під гуркіт двигуна фреза вгризається в старе асфальтове покриття біля борту дороги. Колеса важких автобусів зробили його хвилястим, мов тісто. Розв’язати цю проблему – першочергове завдання для бригади, у якій працює Олександр Даценко, машиніст спецавтомобіля КП «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця». За один день його машина зняла старе покриття на всьому шляху до автовокзалу.

– На цій ділянці ми знімаємо верхній шар, приблизно 5-7 см уже непридатного асфальтового покриття, – пояснює чоловік. – Працюємо за графіком. Коли не стане на заваді погода – усе завершимо вчасно. По закінченні фрезування тут почнуть укладати нове асфальтове покриття.
Роботи в Олександра та його колег цього року не бракуватиме: найближчим часом за робочим планом у місті має з’явитися нова об’їзна дорога довкола мікрорайону Огнівка, нинішній шлях до майбутнього мікрорайону на базі артскладів, а також дорогу біля першої міської лікарні розширять.

– Це лише найпомітніші проекти, – запевняє міський голова Олександр Мамай. – На це літо заплановано значно більше роботи. Нам треба доремонтувати вулицю Сакко, повністю доробити ремонт вулиці Фрунзе та багато інших. На 2016 рік на ремонтні роботи з міського бюджету виділено 160 млн грн. Багато було зроблено торік, тому цих коштів вистачить на капітальний та поточний ремонт дуже великої кількості доріг.

Перетворити ці суми на цілком матеріальні дороги під колесами автомобілів полтавським дорожникам допомагатимуть підрядні організації – контракти з деякими вже уклали, решта на черзі. Міський голова наголошує: для всіх робіт намагаються вибирати організації з області.

– Потенціал нашої шляхово-експлуатаційної дільниці – приблизно 15-17 млн грн на рік, які вони можуть освоїти. Більше роботи вони виконати не зможуть – не вистачить ані людей, ані техніки, – говорить міський голова. – А нам треба освоїти 160 млн грн. Наразі не можу сказати, які конкретно підприємства будуть виконувати ремонтні роботи, але моя принципова позиція, щоб вони були винятково полтавські. Тоді й податок з прибутку організації, і податки від того, що працівники підприємств витратять частину заробленого на полтавських ринках та в магазинах, повернуться до міського бюджету.

До речі, торік Полтава увійшла до переліку обласних центрів, де було відремонтовано найбільшу кількість доріг – загальна площа ремонтів, капітальних і поточних, становила тоді 325 тис. кв.м.
Сергій Лещенко, 19.04.2016, 16:312330
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень