18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавців активно інформують про бюджет участі

У Полтаві активно працюють над реалізацією проекту партиципаторного бюджетування, за яким жителі міста зможуть брати участь у розподілі частини бюджетних коштів, а також активно взаємодіяти із владою, проявляти ініціативу та здатність організовуватися.

Відповідно до Програми «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016–2020 роки, проекти реалізовуватимуться протягом 2017–2020 років. Сума на їхню реалізацію становитиме не менше 0,1% від загального обсягу міського бюджету на рік (орієнтовно – 1,5 млн грн). Усі подані проекти поділятимуться на малі, вартість яких становить до 100 тис. грн, та великі – вартістю від 100 до 500 тис. грн. 60% коштів буде спрямовано на реалізацію малих проектів, 40% – на реалізацію великих.

Нині триває активне інформування населення міста про бюджет участі. Протягом минулого тижня в районних радах Полтави відбувалися зустрічі з депутатами, головами ОСББ, органами самоорганізації населення, на яких розповідали про партиципаторне бюджетування в Полтаві. У п’ятницю дізнатися більше про запровадження бюджету участі прийшли голови громадських та благодійних організацій.

– Роль громадських організацій у цьому процесі дуже важлива, адже вони – двигуни ініціатив у нашому суспільстві, – зазначає член робочої групи по реалізації проекту бюджету участі Надія Тимошенко. – Вони мають виходи на цільові групи, з якими працюють, і ми дуже очікуємо, що вони поширять інформацію про можливість формування, подання заявки на участь у конкурсі ініціатив з партиципаторного бюджетування, будуть стимулювати цей процес у громаді.

Аби полтавці розуміли, у чому суть бюджету участі, секретар міської ради Оксана Деркач докладно розповіла, яким чином кожен житель міста може долучитися до вирішення долі частини міських коштів.

– Часто полтавці приходять до міської ради з пропозиціями, іноді – з вимогами різного характеру, які стосуються облаштування міста. Наприклад, просять зробити зону відпочинку або встановити дитячий майданчик. Часто за глобальними проблемами міста такі пропозиції залишаються поза увагою – то кошти не закладені, то проблема не першочергова, – говорить Оксана Антонівна. – Проект бюджету участі якраз і передбачає участь людей у розподілі частини коштів, а також у можливості проявляти ініціативу і докладати зусиль до її реалізації.

Протягом квітня і травня можна подавати проекти.

– Проект не в класичному розумінні, як це роблять, скажімо, структурні підрозділи міськвиконкому. Це скоріше бачення побажання, опис того, що люди хочуть зробити, – пояснює Оксана Деркач. – Для подачі проектів розроблена форма.

У ній треба вказати назву проекту, його вид (малий чи великий), пріоритетний напрямок, місце реалізації завдання, його опис, орієнтовну загальну вартість. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті міської ради в розділі «Бюджет участі».

Після цього експертна група буде оцінювати проекти на відповідність повноваженням міського виконавчого комітету та всім юридичним нормам. У вересні відбудеться голосування в режимі он-лайн. Тих, хто не зможе проголосувати за обраний проект самостійно, запросять до пунктів голосувань, де волонтери допоможуть зробити вибір.

Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть реалізовані у 2017 році.


Як утілити власний проект

Жителі Полтави віком від 16 років мають змогу:

1. Заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті міської ради в розділі «Бюджет участі».
2. Зібрати 15 підписів на підтримку проекту.
3. Подати проект:
– поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36.
– електронною поштою: pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документа.
4. Провести промоційну кампанію свого проекту.
5. У разі потреби доопрацювати проект спільно із фахівцями.
6. Узяти участь у голосуванні за проекти, яке проводитиметься в електронному вигляді на сайті міської ради та у пунктах для голосування.

Тематика проектів:

– благоустрій громадського простору;
– ремонт вулиць;
– велоінфраструктура;
– дитячі, спортивні майданчики;
– проведення фестивалів, конкурсів;
– розв’язання соціально значущих питань;
– ваша ініціатива.

Вимоги до проекту:

– здійснення в межах одного календарного року;
– компетенція органів місцевого самоврядування;
– відповідність чинному законодавству України;
– реалізація на землях, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді Полтави;
– відповідність затвердженій містобудівній документації;
– реалізація на засадах публічності;
– не обмежуватися лише виконанням проектної документації;
– не носити фрагментарного характеру;
– не суперечити діючим програмам міста;
– не перевищувати витрат на утримання до вартості реалізації.
Наталія Вісич, 19.04.2016, 16:322466
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень