20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

До Полтави з офіційним візитом завітав Генеральний консул Республіки Польща в Харкові

Міський голова Олександр Мамай на початку тижня зустрівся з новопризначеним Генеральним консулом Республіки Польща в Харкові Янушем Яблонським. Під час зустрічі було обговорено основні напрями співпраці задля зміцнення та розвитку українсько-польських відносин.

Олександр Мамай упевнений: один із основних напрямів співпраці – можливість громадян України, зокрема полтавців, відвідувати Польщу.

Сьогодні Україна ще не має безвізового режиму з країнами ЄС, тому домовленість про те, щоб полтавці мали змогу безпроблемно відкривати візи до Польщі, важлива, – зазначив він. – Міська влада буде допомагати полтавцям у питаннях візиту закордон, зокрема до Польщі.

Серед іншого обговорювали і питання партнерства міст. Сьогодні Полтава тісно співпрацює з Польщею, переймаючи досвід у сфері розвитку місцевого самоврядування, однак міста-партнера не має. Про це зазначила секретар міської ради Оксана Деркач:
– Міська влада співпрацює з Польщею в рамках реалізації різних проектів. Ми очікуємо, що наша співпраця продовжиться і буде плідною. Сьогодні в Полтаві відбувається впровадження бюджету участі. Досвід його реалізації ми перейняли саме в Польщі. Якщо говорити про інші проекти в рамках місцевого самоврядування, то ми будемо вивчати їхній досвід. Тому, задля плідної співпраці, партнерство між містами сьогодні необхідне.

Януш Яблонський зазначив, що Україна та Польща – країни-сусіди. Відтак мають допомагати одна одній:
– Полтава – гарне місто. Сподіваємось на продовження співпраці та зміцнення польсько-українських стосунків. Ми готові допомагати, ділитися досвідом у сфері місцевого самоврядування. Ми сусіди, тому маємо підтримувати один одного.

У рамках програми офіційного візиту Генерального консула Республіки Польща в Харкові до Полтави почесні гості відвідали Полтавську державну аграрну академію, де студенти навчального закладу презентували їм театралізовану виставу польською мовою за мотивами п’єси Миколи Гоголя «Одруження».
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 21.04.2016, 13:262629
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31