19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Лекції про створення ОСББ користуються популярністю у полтавців

Згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» до 1 липня нинішнього року їх мешканцям доведеться визначитися із формою управління. Тим, хто створить ОСББ, міська влада надаватиме допомогу, а будинки обіцяють ремонтувати в першу чергу.

Щоб пояснити полтавцям, як створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, у міській раді провели семінари, що відбулися 25, 26 та 27 травня. Під час них із полтавцями спілкувалися спеціалісти в юридичній та комунальній сферах, про свій досвід розповідали ті, хто об'єднання вже створив. У другій частині семінару спеціалісти відповідали на запитання громадян.

– Сьогодні запросили жителів міста у зв'язку з тим, що нині діє Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», і він викликає у людей багато запитань, – розповідає Світлана Бондарєва, керівник Комунальної організації «Інститут розвитку міста», депутат Полтавської міської ради. – Навіщо створювати ОСББ, що чекає нас після 1 липня, навіщо перереєстровуватися житлово-будівельним кооперативам в ОСББ – такі запитання виникають у полтавців, вони сумніваються, бояться. Щоб розвіяти всі страхи та сумніви, «Інститут розвитку міста» розпочав проведення таких семінарів.

Завдяки зазначеному закону мешканці будинків можуть самостійно вирішувати, скільки сплачувати і як витрачати кошти, а також самостійно замовляти та приймати роботи підрядників. Для учасників ОСББ існує можливість долучатися до державних програм із ремонтів та підвищення енергоефективності. За словами Алли Лимар, голови Асоціації власників житла «Захисти свій дім!», якщо мешканці будинку проводять утеплення, заміну дверей та вікон, установлюють лічильник тепла, вони можуть розраховувати на безвідсоткову позику, близько 15% від якої оплатить міська, а 10% – обласна рада. А от у тих будинках, де ОСББ не створять, буде призначено управляючу компанію.

– Ми пропонуємо людям створити ОСББ, або їхні будинки перейдуть на обслуговування до управляючих компаній, – зазначає Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства. – На сьогодні виділено 55 млн грн на ремонт житлового фонду. Наступного року ми плануємо підтримати ці високі цифри. Але нині попереджаємо громадян: у першу чергу будемо ремонтувати ті будинки, які створять ОСББ. Ми даємо наші гарантії, що вони не залишаться на самоті зі своїми проблемами. Адже нині ситуація з житловим фондом незадовільна, маємо колосальну кількість дахів, підвалів і під'їздів, які потрібно ремонтувати. На сьогодні мешканці будинків не зможуть провести ці роботи власним коштом.

Нині в «Інституті розвитку міста» мають намір продовжити такі лекції, дату їх проведення та місце можна буде дізнатися за телефоном 15-80.
Сергій Лещенко, 08.06.2016, 10:542407
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень