18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Полтава — одне з небагатьох міст, де здійснюється перевезення пільгових категорій громадян

Питання пільгового проїзду для окремих категорій громадян в Україні досі до кінця не врегульоване. Як відомо, категорії пільговиків визначені низкою законів України, і держава передавала на місцеві бюджети субвенціями кошти на покриття витрат транспортним компаніям за перевезення пільговиків. У держбюджеті на 2016 рік таких витрат не передбачено взагалі, але й пільговий проїзд, відповідно до постанов Кабміну, не скасований. Отож пільгові перевезення стали ще однією статтею витрат, перекладених на місцеві бюджети.

Як вони здійснюються в Полтаві, «ПВ» запитав у міського голови Олександра Мамая.

– Ми розуміємо, як у нинішніх непростих економічних реаліях живеться соціально незахищеним верствам населення. Міська влада не може покинути їх напризволяще, тому ось уже півроку пільгові перевезення здійснюються за рахунок наших місцевих коштів через Програму соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» та за рахунок перевізників – одні перевозять більше пасажирів, інші – менше, – говорить Олександр Федорович. – Комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» перевозить усі пільгові категорії, відшкодування отримує тільки за програмою «Турбота», від держави не маємо жодної копійки. Полтава – одне з небагатьох міст України, де здійснюється перевезення пільгових категорій громадян завдяки позиції міської влади і підтримки депутатського корпусу.

– У цьому році в Полтаві список категорій населення, які мають право на безкоштовний проїзд у міському транспорті, навіть розширили.

– Так, депутатський корпус підтримав пропозицію внести до переліку категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд, 400 листонош, які працюють у відділеннях поштового зв’язку обласного центру. Крім того, полтавські школярі мали змогу під час навчального року безкоштовно їздити у тролейбусах. А на сесії 16 червня була внесена суттєва поправка – учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів Полтави зможуть безкоштовно їздити тролейбусом цілий рік.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 24.06.2016, 12:25473
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень