17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Полтава взяла участь у XII Українському муніципальному форумі в Одесі

21-23 червня в Одесі відбувся XII Український муніципальний форум.

На порядку денному – питання місцевого розвитку та реалізація громадського бюджету. Серед 300 учасників – голови територіальних громад, представники Парламенту, уряду, профільних міністерств, експерти міжнародних фундацій розвитку демократичного суспільства. Полтаву на форумі представляла секретар міської ради Оксана Деркач.

З початком форуму учасників привітав голова Асоціації міст України, київський міський голова Віталій Кличко.

Полтава однією з перших підтримала ініціативу впровадження в місті громадського бюджету. У нас він має назву «Бюджет участі». Це демократичний прозорий процес прийняття рішень, у якому жителі самі вирішують, як витрачати визначену частину міського бюджету.

Міська влада разом із громадськістю має значні успіхи, адже за короткий проміжок часу починаючи з 2015 року вже проведена не тільки підготовча та інформаційна кампанія, а й подані перші бюджетні пропозиції від громади для участі у конкурсі. Усі проекти будуть проаналізовані фахівцями виконавчого комітету та за підсумками рейтингового голосування відібрані для реалізації в наступному році.

З огляду на це Асоціація міст України запросила секретаря міської ради Оксану Деркач презентувати учасникам форуму методи реалізації бюджету участі в Полтаві, проаналізувати основні проблеми та виклики.

У своєму виступі Оксана Антонівна зауважила, що головне – це участь жителів та можливість проявити ініціативу, небайдужість, здатність організовуватись. Щонайважливіше, бюджет участі – це механізм, який передбачає вдосконалення взаємодії влади і жителів.

Секретар міської ради розповіла про важливість залучення до процесу громадського бюджету депутатів міської та районних рад, оскільки це дієвий механізм співпраці із виборцями, пошук нових ідей розвитку територій міста, реалізації культурних, мистецьких та соціальних проектів.

Після презентації кожен мав змогу задати запитання, які стосувалися реалізації партиципаторного бюджетування, зокрема щодо механізму використання бюджетних коштів на рекламну кампанію та власне реалізацію проектів, термінів проведення основних етапів громадського бюджету, критеріїв, за якими проводиться їх аналіз.

Наприкінці роботи секції Оксана Деркач наголосила на необхідності вивчення громадської думки, підвищення активності жителів та важливості виправдання довіри до місцевої влади.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 04.07.2016, 13:30523
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень