18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Українські громади впевнено впроваджують інструменти сталого розвитку міст

22 червня 2016 року в Полтаві розпочала роботу річна конференція проекту «Енергоефективність у громадах», яку провели Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Протягом двох днів учасники конференції обговорювали питання впровадження енергоменеджменту та співпраці громад.

Конференцію відкрили голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко та міський голова Полтави Олександр Мамай. У форумі взяли участь представники міст-членів консорціумів, що є партнерами проекту (на чолі з Дніпровською обласною радою, Житомирською міською радою, Полтавською обласною державною адміністрацією, Чернівецькою міською радою та Сєвєродонецькою міською радою), представники комунальних підприємств, енергоменеджери, представники громадськості міст-партнерів, а також консультанти проекту та українські й міжнародні експерти.

Мета проекту полягає в покращенні ситуації в енергетичному секторі України шляхом розвитку потенціалу місцевої влади та посилення здатності громад виконувати роль рушійної сили у впровадженні заходів з підвищення енергоефективності.

Протягом першого дня учасники обговорили виклики інтегрованого розвитку українських міст, особливості енергоменеджменту в містах-партнерах проекту та роль муніципальних енергетичних агентств у підвищенні енергоефективності в Україні. Також у рамках окремої дискусії міркували над основними труднощами у процесі розробки й реалізації планів дій зі сталого енергетичного розвитку та можливими шляхами подолання перешкод до сталого розвитку українських міст.

Міський голова Олександр Мамай зауважив, що за обставин, які склалися в країні, модернізація галузі енергозбереження вкрай необхідна:
– Ефективне використання енергетичних ресурсів для населення – це насамперед скорочення комунальних витрат, для країни – економія ресурсів, підвищення продуктивності промисловості. Полтава також уже має певні, скажімо, перемоги. Міська влада всіляко турбується про добробут полтавців, зокрема у сфері енергозбереження. Це, наприклад, збудований дитячий садок та центр підтримки дітей-інвалідів, які повністю модернізовані із впровадженням енергозберігаючих заходів. Окрім цього, особливу увагу ми звертаємо і на покращення житлового фонду міста, зокрема зменшення втрат тепла шляхом утеплення: у планах протягом літнього періоду відремонтувати до 1000 під'їздів із заміною вікон. Зауважу, що перед тим, як передати багатоповерхові будинки на баланс ОСББ, у під'їздах цих будинків будуть також проводитися ремонтні роботи, які дозволять їх утеплити. А вже після створення ОСББ будуть установлені лічильники на подачу тепла. Це неабияка допомога для пенсіонерів, адже при таких високих тарифах вони витрачатимуть на тепло набагато менше коштів.

У програмі другого дня конференції – роуд-шоу проекту EnPC-INTRANS. Він спрямований на розбудову потенціалу у сфері укладання контрактів з підвищення енергоефективності, що надасть учасникам змогу ознайомитись із кращими практиками, основними бізнес-моделями, правовими засадами та перспективами енергосервісу в Україні.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 04.07.2016, 13:31559
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень