19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Поливний сезон у розпалі, на водоканалі тривають рейди з виявлення несанкціонованого відбору води

У зв’язку зі спекотною погодою на комунальному підприємстві «Полтававодоканал» додається роботи. Споживання води в цей період значно збільшується, відповідно, знижується тиск у водопровідній системі міста, від мешканців багатоповерхівок частішають скарги з цього приводу. Особливо це відчутно в районах міста поряд з приватною забудовою. Причина одна – власники приватного сектору поливають присадибні ділянки, аби забезпечити себе гарним врожаєм. Але дбаючи про свою вигоду, ці полтавці часто забувають про інших жителів міста, які часом не можуть нормально задовільнити свої побутові проблеми.

Розповідає Євгенія Кузнєцова, начальник інспекції по контролю за водокористуванням служби обліку та реалізації КП ПОР «Полтававодоканал»:
– Працівники служби обліку та реалізації завжди дуже серйозно ставляться до таких періодів, коли настає спека.

Незважаючи на те що подача води збільшується, відповідного збільшення фінансових надходжень за реалізовану воду підприємство не отримує. Це пов’язано з тим, що частина власників приватного сектору, яка не має лічильників, збільшуючи споживання води, зокрема для поливу присадибних ділянок, сплачує не за фактичне її використання, а згідно з нормативами для побутових потреб.

Недоотримання значних коштів лягає на плечі підприємства неприпустимими втратами, які погіршують і без того нелегкий фінансовий стан підприємства, завдають шкоду громаді міста.

Слід зауважити, що витрати води на полив не враховані в норму споживання, тому з метою упорядкування розрахунків та виключення безоблікового використання води мешканцям приватного сектору, що не мають приладів обліку, необхідно заключити додаткову угоду на здійснення поливу, як передбачено п. 21 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» , які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21/07/2005 року.

Нарахування здійснюються по кількості діб у місяці, з врахуванням даних полтавського гідрометцентру, на підставі яких проводяться коригування та відраховуються дні з опадами.

Норма поливу становить: на 1 кв. метр поливної площі – 6 літрів води.

Платити за лічильником чи за нормою – питання риторичне. На мій погляд, оплата за лічильником – дуже зручна форма оплати. Тому з метою уникнення спірних питань між споживачем і комунальним підприємством рекомендую ставити прилад обліку води.

У приватному секторі наразі активно тривають рейди інспекції по контролю за водокористуванням КП «Полтававодоканал» по виявленню несанкціонованого поливу присадибних ділянок.

При виявленні поливу присадибної ділянки без додаткової угоди будуть виконані донарахування за фактично виконане водокористування. Якщо в установлений термін оплата не буде проведена, то водопостачання нечесних споживачів буде обмежено.

Для укладання угоди необхідно звернутися в службу обліку та реалізації (вул. Спаська, 9) для укладання додаткової угоди на полив присадибної ділянки.

При собі мати документи:
- технічний паспорт
- план земельної ділянки
- паспорт власника

Часи прийому: понеділок – п’ятниця (8.00 – 18.00), субота (8.00–16.00), неділя – вихідний. Перерва (12.00 – 13.00).

Тож укотре нагадаю полтавцям, що раціональне використання води – запорука якісних послуг!
Іван Мольченко, 03.08.2016, 16:262402
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень