21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Подорож назустріч незабутнім враженням

Цими днями ще дві групи дітей та молоді (до 35 років включно) з особливими потребами вирушили на безкоштовний відпочинок у Херсонську область до Чорного моря. За підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради такий подарунок зробив для всіх дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства, хто бажав оздоровитися, міський голова Олександр Мамай.

Через складну соціально-економічну ситуацію в Україні нині не всі батьки можуть забезпечити своїх дітей відпочинком на морі. Альтернатива – відправити їх до літніх закладів оздоровлення, де малеча проведе свій час і приємно, і з користю. Але для деяких дітей такий відпочинок – омріяна неможливість, адже потребують вони особливих умов перебування, постійного нагляду. Це діти з особливими потребами, яким усе життя судилося боротися з важкими обставинами долі.

Ось уже майже десять років очільник Полтави Олександр Мамай опікується міською асоціацією дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства. Саме завдяки йому в Полтаві було започатковано ще один унікальний проект! За підтримки депутатського корпусу Полтавської міської ради у рамках Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» було ухвалено рішення щодо оздоровлення дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства (віком до 35 років включно) з одним супроводжуючим. На це з міського бюджету виділено 2 млн 600 тис. грн.

Діти з фізичними вадами та психічним розладами не можуть перебувати в закладах оздоровлення та відпочинку самостійно, адже потребують індивідуального догляду, мають перебувати під постійним наглядом. Міський голова потурбувався і про те, аби в супроводі з кожною дитиною був і один з членів родини. Ось уже понад сотню родин побували на омріяному відпочинку. Деякі діляться відверто, що вагались їхати, адже дуже переживали, як їхні діти витримають далеку дорогу, сприймуть нове середовище й усі умови. Проте всі одностайні в одному: раді, що згодились.

– Моїй донечці Марійці ось-ось випов-ниться три роки, – розповідає мама дитини з особливими потребами Марина Кононенко. – Море вона цього року побачила вперше в житті! Не буду приховувати, що ми з чоловіком довго думали, їхати чи ні, адже їхати на море з дитиною – це відповідальність, а їхати з маленькою дитиною – відповідальність щонайбільша! Наші побоювання почали зникати вже, не повірите, в автобусі! Індивідуальний підхід до кожної родини: місця в салоні були розподілені між дітьми у максимальній відповідності до їхніх особливих потреб. Шлях хоч був і далеким, проте доїхали ми з комфортом, спокійно, безпечно. Тепло нас прийняли і в пансіонаті «Маяк» в селі Приморське Херсонської області, поблизу Залізного Порту. Це особливий пансіонат, адже він розрахований на людей з особливими потребами. Подбали там про кожну особливу дитину! Ми всі щиро вдячні Олександрові Федоровичу за таку увагу та турботу, за те, що подарував нашим дітям відпочинок – і радісний, і корисний!

Олеся Івлєва разом з донею Альбіною тільки почнуть свою маленьку історію відпочинку на морі. Не переживають анітрохи, бо вже добре знають, що про них дбають, їм завжди допоможуть. І на море вже їдуть не вперше:
– За підтримки Олександра Мамая на море ми поїхали ще кілька років тому, коли ця унікальна програма запрацювала вперше. На жаль, відпочити самостійно у нас можливості немає. У моєї дитини захворювання ДЦП, і таких, як моя Альбіна, будемо говорити відверто, зазвичай не із задоволенням приймають на базах відпочинку. Нам завжди делікатно відмовляли. Спасибі міському голові, асоціації дітей-інвалідів та інвалідів із дитинства за такий подарунок! Ми ще тільки збирались, а моя донька вже була рада. Коли на обличчі моєї доньки посмішка, я щаслива. Адже для дорослих найбільше щастя, коли все добре у їхніх дітей. Дякую міському голові за те, що робить дітей щасливими, щонайголовніше – і наших, адже вони також заслуговують на яскраве дитинство!

Турбота про прийдешнє покоління – завжди на особистому контролі в Олександра Мамая. Особлива турбота – особливим дітям:
– На превеликий жаль, не всім малятам пощастило мати безтурботне дитинство. Це діти з особливими потребами, яким судилось усе життя боротись із тяжкими обставинами долі. Завдання дорослих – зробити все можливе й неможливе, аби вони відчували себе такими ж, як і всі інші діти. Відпочинок на морі – це насамперед оздоровлення. Окрім того, це можливість почуватись повноцінною частиною суспільства, змінити повсякденний спосіб життя, подолати відчуття самотності, непотрібності. Головне наше завдання – ці діти не мають почувати себе на узбіччі життя.

Оздоровити планується близько тисячі дітей та молоді з особливими потребами.

Олена Петренко
Іван Мольченко, 03.08.2016, 17:06558
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень