21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У Полтаві відбулося ювілейне Свято меду!

Із 5 по 7 серпня у Полтаві проходило традиційне Свято меду, яке цього року святкувалося вже вдвадцяте! Разом із цим ювілеєм було відзначено річниці діяльності громадських організацій у Полтавському районі та Полтавській області – 25 років діяльності Полтавської районної громадської організації «Товариство пасічників» та десять років діяльності Полтавської громадської організації «Спілка пасічників». Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку в Полтавській області.

У святкуванні взяли участь пасічники майже з усіх областей України. Крім того, завітали до Полтави і члени президії Спілки пасічників України на чолі з президентом спілки Володимиром Стретовичем та делегація з Польщі, яку очолював голова товариства пасічників Люблінського воєводства Збігнєв Янкевич.

У Полтавській ОДА відбулася зустріч керівництва області та гостей із Польщі, під час якої обговорено питання тісної спів-праці з метою подальшого розвитку галузі бджільництва обох країн.

Свято меду традиційно проходило у форматі виставки-ярмарку, де всі бажаючі мали змогу скуштувати медовухи, меду різних сортів та інших продуктів бджільництва.

Пасічники зазначають: попри те що ціну на мед уже третій рік кардинально не піднімають, купляють усе менше. Якщо раніше брали не по одній трилітровій банці, то в цьому році беруть переважно півлітровими чи літровими. Якість продукту залишилася незмінною, а ось за смаком і покупці, і пасічники, відзначають: мед не такий, як раніше. І цей фактор пов'язаний не з погодою, а з розмаїттям квітучих. А останнім часом воно катастрофічно зменшилось.

Як відомо, кожен сорт меду має свою особливу складову. Так, у соняшниковому найбільше калію і кальцію, у гречаному – заліза, в акацієвому – марганцю, у лісовому – йоду. Тому вибирати мед потрібно не за порадою, а за тим, чого організм вимагає. На ярмарку бджолярі скуштувати давали вдосталь, тому кожен міг обрати собі ці «солодкі ліки» за смаком.

Доки дорослі куштували продукти бджільництва та розглядали різноманітні вироби, для маленьких гостей свята була організована розважально-ігрова програма з яскравими маленькими бджілками.

Вікторія Павленко
Іван Мольченко, 15.08.2016, 13:14620
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень