19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

До уваги юридичних осіб! Для чого потрібно мати паспорт водного господарства

Для чого потрібен паспорт водного господарства, чому він став невід’ємним додатком до договору на послуги з водопостачання та водовідведення і як його замовити швидко і без зайвого клопоту, ми поцікавилися на підприємстві, яке контролює його наявність у підприємців. Розповідає інженер виробничо-технічного відділу КП ПОР «Полтававодоканал» Михайло Данів.

– Паспорт водного господарства розробляється відповідно до вимог «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» та «Правил приймання стічних вод у каналізаційні мережі міста Полтава».

У паспорті дається аналіз нинішнього стану водно-каналізаційного господарства підприємства, визначаються витрати води за всіма видами водопостачання, показуються умови формування та відведення забруднених виробництвом, господарсько-побутових та зливних вод, їхній кількісний та якісний склад.

Довідка про водоспоживання – це вихідні дані для розрахунку та оформлення водного паспорта (на підставі цієї довідки проводиться розрахунок середньодобового споживання води підприємством за кожним кодом введення), а так само є обов’язковим додатком до водного паспорта.

– Тобто, відкривши паспорт водного господарства будь-якого підприємства, можна побачити, скільки підприємство споживає води і наскільки забруднену використану воду скидає в каналізацію після свого використання?
– Можна сказати й так: у паспорті вказано і розраховано, скільки підприємство має витрачати води, яка межа забрудненості стоків допустима саме цьому підприємству тощо. Адже кожне підприємство скидає у міську каналізацію різну кількість стоків і різної якості. Очисні споруди полтавського водоканалу не можуть прийняти й очистити всі неконтрольовані скиди, у кожного підприємства є свій розроблений ліміт на кількість і якість стоків. Стосовно кількості спожитої води підприємством зазначу, що відповідно до лімітів, які встановлені в паспорті водного господарства, наше підприємство встановлює відповідні годинні, добові та місячні ліміти подачі води по районах міста. Для добування води з підземних джерел і транспортування її до споживача затрачається значна кількість електроенергії. Нині ми активно працюємо у напрямку енергозбереження, адже нераціональне використання води веде до надзвичайно великих матеріальних збитків, і тому дуже важливо, що в паспорті водного господарства раціонально розраховано ліміти водоспоживання для юридичних осіб, відповідно до державних норм та правил, тож це не призведе до понаднормованого використання води.

– Для чого така прискіплива, на мій погляд, увага до стоків?
– На очисних спорудах один з етапів – біологічна очистка стоків. Корисні мікроорганізми (активний мул), які переробляють забруднену воду , дуже чутливі до відхилень забрудненості стоків і можуть загинути від надлишкової концентрації. Тому надзвичайно важливо контролювати якість і кількість використаної води, щоб із часом не виникло екологічного лиха. Адже в кінцевому етапі з очисних споруд вода потрапляє до річки.

Наше підприємство – своєрідний посередник між урбанізованим містом і довкіллям. Саме для цього ще у 80-ті роки минулого століття на підприємстві була створена інспекція охорони водних ресурсів. Працівники інспекції контролюють якість стоків, що скидаються з кожного підприємства, і в разі перевищення допустимих норм забруднення нараховують додаткову плату на витрати за очищення понадзабруднених стоків.

– Де можна замовити паспорт водного господарства? Які документи для цього необхідні?
– Виконати паспорт водного господарства юридичні особи можуть і власними силами або замовити у фахівців відповідної галузі. Фахівці виробничо-технічного відділу КП ПОР «Полтававодоканал» мають фахову освіту, досвід і вдячні відгуки замовників. Це реальна економія часу, необхідно лише прийти у виробничо-технічний відділ полтавського водоканалу, зробити заявку, надати необхідні документи. Після виїзду нашого фахівця на об’єкт протягом 30 днів (у залежності від об’єму виконаних робіт) замовнику необхідно прийти й отримати паспорт водного господарства свого підприємства без черг та зайвого клопоту.

Для оформлення паспорта водного господарства необхідні документи:
№ 1. Копії установчих документів (свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (ФОП), довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України тощо)
№ 2. Схема розмежування балансової належності мереж водопостачання і каналізації з визначенням точок передачі послуг
№ 3. Допустимі концентрації шкідливих речовин у стічних водах
№ 4. Копія договору з атестованою (акредитованою) лабораторією
№ 5. Копія аналізу стоків
№6. Генеральний план об’єкту в масштабі 1:500 з водопровідною та каналізаційною мережами та випусками до міської каналізації (п.6.2.Правила №37, п.14.2 Правил №190)
№ 7. Копія наказу на відповідальну особу за раціональне використання питної води, цілісність пломб та справну роботу пристроїв водомірного вузла, скид стічних вод, відбір проб стічних вод
№ 8. Санітарний паспорт на вигрібну яму (за наявності)
№ 9. Копія технічної документації на приєднання Підприємства до водопровідних та каналізаційних мереж КП ПОР «Полтававодоканал»
№ 10. Копія затверджених в установленому порядку індивідуальних норм витрат води та стічних вод на виробництво продукції (при наявності останніх)
№ 11. Відомості про площу земельної ділянки (акт на право власності чи постійного користування, договір оренди, витяг з кадастрового плану тощо)
№ 12. Копія договору на мийку автотранспорту (за необхідності)
КП ПОР «Полтававодоканал» – підприємство комунальної форми власності, тому цінова політика виважена й лояльна. Із питань виготовлення паспорта водного господарства можна звернутися за адресою: вул. Козака, 1-А, каб. 18, у робочі дні.

Зазначу, що в разі відсутності у підприємства паспорта водного господарства служба обліку та реалізації водоканалу не має права укладати договір на послуги з водопостачання та водовідведення.

Олена Миколайчук
Іван Мольченко, 03.10.2016, 14:224993
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень