20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Андрій Матковський: Міська влада повинна зменшити тарифи для полтавців

Про це заявив на останній сесії депутат міської ради Андрій Матковський. Умова зменшення тарифів – передача у комунальну власність міста підприємств «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго». Міська рада одноголосно підтримала таку ініціативу та звернулася до обласної ради з пропозицією передати підприємства у власність міста. Напередодні опалювального сезону ми поспілкувалися з Андрієм Матковським, аби детальніше зрозуміти нагальність такого кроку.

– Андрію Всеволодовичу, у чому нагальна необхідність передачі цих двох підприємств у комунальну власність міста?
– Необхідність передачі цих ключових, можна сказати монопольних підприємств, які обслуговують фактично кожну полтавську сім’ю, полягає в тому, що нам надаються послуги, ми за них платимо, але впливати на їхні якість та ціну не можемо. Дуже багато на зустрічах та й у зверненнях полтавців звучать нарікання на роботу цих підприємств. Виникають банальні ситуації, коли комунальники сперечаються, кому ремонтувати трубу, яка прорвала, а міські очільники розводять руками, тим часом люди страждають… А сьогодні ударом по гаманцю кожного споживача стали нові тарифи, які зросли в кілька разів… На жаль, субсидії не допоможуть усім, зокрема їх не нададуть приватним підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування. А в нас половина полтавців займається підприємницькою діяльністю. І виходить, що люди заробляють фактично мізер, аби прогодувати сім’ї, і плюс до цього змушені будуть платити комуналку за новими тарифами. Так-от, якщо підприємства «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго» стануть власністю громади, люди зможуть впливати на роботу цих підприємств.

– Ви говорите, що полтавці зможуть впливати, а що саме можна буде покращити в плані обслуговування споживачів?
– Насамперед я наголосив би на тому, що ми можемо розробити та втілити цілу низку енергоощадних програм, починаючи від встановлення лічильників до заміни тепло- та водомереж. Сьогодні, відповідно до бюджетного кодексу, ми не можемо виділяти кошти на це з міського бюджету. Крім цього, ми зможемо залучати іноземні інвестиції в модернізацію цих підприємств, вигравати гранти. Адже ніхто не хоче вкладати кошти в організації, власність яких належить розрізненим громадам області. Покращуючи технічний стан цих підприємств, встановлюючи нове обладнання, ми зможемо економити на затратах і таким чином говорити про перегляд нині діючих тарифів у бік зменшення. Сьогодні завдяки децентралізації бюджет міста збільшено в кілька разів, тож ми могли б дотувати ці підприємства з бюджету, знову ж таки впливати на тарифи і зменшити їх, як це зробили наші колеги з інших обласних центрів країни. Ми не маємо права залишати полтавців наодинці з проблемами у цей непростий час та дозволити забирати останні копійки з їхніх гаманців.

– Ви були міським головою у 2007–2010 роках, чому не ініціювали передачі підприємств до комунальної власності тоді?
– Якраз навпаки, уже в той час я ініціював це питання, але, на жаль, не було підтримки від голови облдержадміністрації та обласної влади. Сьогодні, я сподіваюся, усі розуміють нагальність такого кроку й обласна рада підтримає мою ініціативу та звернення депутатів міськради. Я прошу депутатів обласної ради всіх політичних сил підтримати колег із міської ради, які, нагадаю, одноголосно проголосували за це питання.

– На сесії міської ради звучали застереження щодо збитковості підприємств та їх заборгованості.
– Так, ці підприємства сьогодні показують борги і завжди їх мали, тож будуть вони у власності області чи міста, борги нікуди не зникнуть, якщо ними не займатися. Крім того, більша частина заборгованості – борги держави від різниці в тарифах, і потрібно на державному рівні шукати шляхи їх погашення через взаємозаліки та інші механізми.

– Працівники підприємств побоюються, що при передачі в комунальну власність у них зменшаться заробітні плати.
– Запевняю всіх працівників підприємств: не для того ми ініціюємо цей процес, щоб змінювати керівників чи переглядати заробітні плати. Вам не слід хвилюватися з цього приводу. Ваші заробітні плати ніхто не урізатиме.

На завершення скажу: ми не повинні боятися відповідальності. Полтавці заслуговують на якісні послуги, міська влада має контролювати якість та вартість цих послуг, впливати на роботу цих підприємств та покращувати її. Але для цього необхідно брати ініціативу в руки та розв’язувати проблеми.

Оксана Задорожна
Іван Мольченко, 13.10.2016, 14:552558
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31