22 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Як присвоїти поштову адресу об’єкту нерухомості

Майже кожен у житті стикається з ситуацією, коли виникає необхідність присвоїти або змінити поштову адресу будинку. Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає роз’яснення щодо порядку та умов присвоєння адреси об’єкту нерухомості, оскільки процедура призначення адреси на сьогодні не врегульована на законодавчому рівні.

У кожному регіоні органи місцевого самоврядування розробляють і затверджують порядок надання та зміни адрес об’єктам нерухомості. Безпосередньо в ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – закон) закріплено, що виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, крім повноважень, передбачених цим законом, здійснюють й інші надані їм законом повноваження.

Відповідно до ч. 6 ст. 59 закону виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.

Згідно з пунктами 1.3, 1.4 «Порядку надання та зміни адрес об’єктам нерухомості в м. Полтава», затвердженого рішенням 50-ї сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання від 25.02.2010 р. (далі – порядок), надання та зміна адрес об’єктам нерухомості здійснюється шляхом прийняття відповідних рішень виконавчим комітетом Полтавської міської ради, виконавчими комітетами районних у м. Полтава рад (стосовно садиб, окремо розташованих споруд, що складають самостійний об’єкт права власності, – гаражів та сараїв, а також земельних ділянок, що надані під садибну забудову).

Підготовка проектів рішень виконавчого комітету Полтавської міської ради про надання та зміну адрес об’єктам нерухомого майна здійснюється управлінням з питань містобудування та архітектури. Підготовка проектів рішень районних у м. Полтава рад здійснюється з урахуванням висновків цього управління.

Присвоєння адреси об’єктам нерухомості здійснюється шляхом прийняття відповідного рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради (рішення виконавчого комітету районної у м. Полтава ради) про присвоєння адреси об’єкту нерухомості, що приймається на підставі висновку Управління з питань містобудування та архітектури.

Для присвоєння адреси об’єкту нерухомості власнику майна слід подати заяву до виконавчого комітету Полтавської міської ради (виконавчого комітету районної у м. Полтава ради).

До заяви (для фізичних осіб) обов’язково додаються такі документи:
– нотаріально завірену копію правовстановлюючих документів, що підтверджують право власності заявника на об’єкт нерухомості (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування або ін.);
– копія документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію об’єкту нерухомості (щодо новозбудованих об’єктів);
– копія технічного паспорта;
– копія правовстановлюючих документів, що підтверджують право власності чи користування земельною ділянкою. У разі перебування земельної ділянки у спільній власності або у спільному користуванні необхідно також надати ситуаційний план розмежування земельної ділянки, виготовлений на основі кадастрового плану, із використанням топографічних зйомок та визначенням меж запроектованих земельних ділянок та погоджений у встановленому порядку.
– копія паспорта та ідентифікаційного коду.

Слід зауважити, що заява, подана без зазначених документів, підлягає поверненню заявнику для усунення недоліків – надання необхідних документів. Уже на підставі наданих документів та після проведення спеціальних дій, необхідних для присвоєння адреси, управлінням з питань містобудування та архітектури готує висновок щодо можливості присвоєння адреси об’єкту нерухомості.

Термін його підготовки складає 15 календарних днів. При цьому термін розгляду звернення може бути збільшено, але не більше ніж на 15 календарних днів, отже, загальний термін розгляду звернення не може перевищувати 30 календарних днів.

На підставі позитивного висновку управління з питань містобудування та архітектури готує проект рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради. Виконавчий комітет районної у м. Полтава ради (за місцем розташування об’єкту) з урахуванням позитивного висновку ухвалює відповідне рішення про надання чи зміну адреси.

При цьому земельним ділянкам, які у встановленому законом порядку надаються у власність, оренду та постійне користування, з метою розміщення об’єктів містобудування присвоюється тимчасова (будівельна) адреса.

Після завершення будівництва об’єкта містобудування та прийняття його в експлуатацію тимчасова (будівельна) адреса земельної ділянки, на якій розміщено об’єкт містобудування, вважається анульованою. Тому власнику об’єкта завершеного будівництва необхідно звернутися до виконавчого комітету Полтавської міської ради (районної в м. Полтава ради) із заявою про присвоєння адреси відповідно до наведених вище роз’яснень.

Другий полтавський місцевий центр з надання БВПД
Іван Мольченко, 21.12.2016, 16:142628
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень