25 липня 2017 • № 28 (1461)
Rss  

У театрі ім. М. В. Гоголя відбулася благодійна вистава

6 квітня у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі ім.М.В.Гоголя відбулася благодійна вистава для збору коштів на виготовлення меморіальної дошки народному артисту України Юрію Попову. Зробивши внесок у 50 гривень, шанувальники театрального мистецтва мали змогу переглянути одну з останніх прем’єр гоголівців «Кайдашева сім’я» та долучитися до благородної справи.

Ініціювало захід керівництво театру, якому Юрій Васильович віддав понад 50 років свого життя, мав тільки один запис у трудовій книжці. Він любив свій театр, ішов на сцену до глядачів з упевненістю, з ідеєю, з відкритим серцем. На жаль, півтора року тому він пішов у вічність, залишивши на згадку плеяду створених ним образів.

– Колектив нашого театру глибоко поважав і любив Юрія Васильовича, – розповідає головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. – Тому всі його колеги беззаперечно підтримали ініціативу зіграти виставу і в такий спосіб зібрати частину коштів на меморіальну дошку. Згадуючи цього актора, мимоволі згадуєш його ролі – Санчо Пансу з «Людини з Ламанчі», Фірса з «Вишневого саду», Солопія Черевика з «Сорочинського ярмарку», Мартина Борулю з однойменної вистави, Мольєра з «В очікуванні короля», неперевершеного Тев’є-молочника, що стала його бенефісом, редактора містера Уеба «Мить… Життя..» та багато інших. Меморіальна дошка стане ще однією сходинкою до вшанування пам’яті цього талановитого актора.

Завдяки старанням гоголівців та глядачам на благодійному заході вдалося назбирати 30 тис. 300 грн. Усі зібрані кошти будуть передані рідним Юрія Васильовича.

– Ми дякуємо керівництву театру, управлінню культури Полтавської облдержадміністрації, особливо акторам – колегам Юрія Васильовича, які у свій єдиний вихідний – понеділок – вийшли на сцену заради благородної мети, дякуємо і кожному, хто цього вечора прийшов до театру, – звернулася зі сцени до всіх присутніх у залі донька актора Лада Лабзова. – Не має значення, яка саме мета привела кожного з вас до театру – любов до улюбленого артиста чи цікавість до прем’єри, усе одно будете знати: у такий спосіб ви стали причетними до гарної доброї справи. Для нашої родини це надзвичайно важливо.

Над створенням цього пам’ятного барельєфа працював полтавський архітектор Микола Посполітак. Планується встановити меморіальну дошку на будинку на вулиці Пушкіна, 41/28, у якому мешкав актор.
Іван Мольченко, 09.02.2017, 14:183130

Коментарі (0), додати коментар

Залиште коментар:

Ваше ім’я:
Текст:
79+6=  (введіть результат обчислення)
Додати коментар

Інші новини за 09.02.2017

· Тривають робочі візити міського голови Полтави до закладів освіти міста (13:50)
· У полтавській загальноосвітній школі №22 замінили 115 вікон (13:56)
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
<червень 
Опитування

Більше матеріалів якого змісту ви б бажали бачити на сайті "Полтавського вісника"?

Інтерв'ю з цікавими особистостями
Статей про історію Полтави
Політичних оглядів
Листів від читачів газети
Розширену афішу культурних заходів
Новий літературний розділ
Анекдоти від полтавців

Проголосувати та переглянути результати.