18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

У Полтаві відбулося четверте засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст

16 та 17 березня Полтава приймала четверте засідання Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст. Вона спрямована на створення відповідних правових передумов для сталого міського розвитку та комфортного проживання в українських містах.

До складу Координаційної ради входять представники різних департаментів міських рад міст-учасників проекту, серед яких Вінниця, Житомир, Полтава, Чернівці, асоційовані міста Харкова та Львова, представники Мінрегіонбуду України, проектні інститути ДП «УкрНДПІцивільбуд», ДП «Діпромісто», Швейцарське бюро співробітництва в Україні та німецька урядова компанія GIZ, яка є виконавцем проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Конференцію відкрив міський голова Полтави Олександр Мамай:
– Наше головне завдання – використати всі можливості та об’єднати зусилля для того, щоб зробити Полтаву комфортною для проживання та привабливою для інвестицій. Приємно, що робота в цьому напрямку триває, і маю надію на позитивні результати для нашого міста та інших міст-партнерів.

Свої напрацювання Полтава вже має. Нині розробляється Концепція інтегрованого розвитку міст, реформування правової та адміністративної бази для міського розвитку й містобудування. Також реалізовується освітня програма «Кваліфікація-2030».

Оціночна комісія GIZ, відвідуючи міста-учасники проекту, визначає коло проблем, які турбують їхніх жителів. Понад рік працює в Полтаві директор проекту GIZ Матіас Брандт. Він зауважує, що наше місто має гарну інфраструктуру, дуже вигідне сполучення з іншими містами, історичну цінність:
– Полтава має високу історичну цінність, тож цікава для туристів. Тому покращити її туристичну привабливість дуже важливо. Це той напрямок для розвитку, який убачаю одразу.

У рамках засідання представники міст прозвітували про досягнення в роботі над Концепцією інтегрованого розвитку. Також представили результати роботи з підготовки рекомендацій щодо реформування законодавчої та нормативної бази, що створює правові рамки для діяльності в сфері інтегрованого міського розвитку.

Окрім того, 16 березня відбулося офіційне відкриття спільного офісу Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міськради, Інформаційного центру інтегрованого розвитку Полтави, Регіонального бюро німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», представленого проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», та «Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» («U-LEAD з Європою»).

Урочисто відкрили офіс міський голова Полтави Олександр Мамай, голова ОДА Валерій Головко, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст» Матіас Брандт та заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігаз.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, уряд Швейцарії надає 1,75 млн євро. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку.

Пріоритетні напрями співпраці Німеччини з Україною:

демократія;
громадянське суспільство;
державне управління;
децентралізація;
енергетика;
сталий економічний розвиток.

Окрім пріоритетних напрямів, співпраця з Німеччиною охоплює підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 23.03.2017, 13:42643
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень