26 квітня 2017 • № 15 (1448)
Rss  

108 полтавців пройшли безплатне флюорографічне обстеження

Минулої суботи на Театральній площі міста відбулася акція «Пройди флюорографічне обстеження безплатно!».

Щорічно 24 березня з метою підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу світова спільнота відзначає День боротьби з туберкульозом.

Приурочений до цього дня захід організували управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з благодійною організацією «Світло надії» та волонтерським загоном ВДНЗУ «УМСА» «Єдність».

Усі охочі могли не тільки перевірити своє здоров’я, а й отримати інформаційні матеріали стосовно туберкульозу, його перших симптомів та профілактики. Містянам роздавали інформаційні листівки «Що потрібно знати про туберкульоз» та наліпки у вигляді ромашок – символ боротьби з цим недугом.

Під час акції проводили опитування з метою вивчення рівня інформованості населення щодо ранніх ознак виявлення туберкульозу, шляхів передачі цього захворювання та профілактичних заходів.

Фахівці зазначають: ми входимо до переліку країн з найвищим у світі тягарем туберкульозу мультирезистентної форми.
– В Україні з 1995 року епідемія туберкульозу, – говорить головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця. – В області вдавалося трохи довше втримувати показники – до 2002 року. Але на сьогодні в місті також епідемія, тому що показник перевищений – 50 випадків на 100 тисяч населення.

У Полтаві щороку влаштовують такі профілактично-інформаційні заходи. Організатори зазначають, що подібні ініціативи – чергова нагода привернути увагу громадськості до захворювання.
– Якщо люди усвідомлять, що для них є ризик інфікування, обстежуватимуться раз на рік і в разі позитивної проби на туберкульоз лікуватимуться, то ми здолаємо цю епідемію, – зазначив виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко.

Задля цього влада, благодійні організації, лікарі та волонтери об’єднують свої зусилля, вкотре наголошуючи на необхідності профілактики. У тому, що профілактичні заходи просто необхідні, впевнений і волонтер Олександр Помилой:
– Одна профілактика – флюорографічне обстеження. Інша – те, що роблять наші волонтери, – пояснюють людям, як можна вберегтися від туберкульозу.

За день проведення акції безплатне флюорографічне обстеження пройшли 108 полтавців. У жодного патологій не виявлено.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 04.04.2017, 14:451010

Коментарі (0), додати коментар

Залиште коментар:

Ваше ім’я:
Текст:
34+2=  (введіть результат обчислення)
Додати коментар

Інші новини за 04.04.2017

· В ПриватБанку просять клієнтів максимально захистити власні рахунки та картки (13:12)
· ПриватБанк вводить обмеження на кількість отриманих за комуналку смартфонів (13:13)
· Жителі Ліска озеленюють своє селище (14:44)
· Звернення ПАТ «Полтавагаз» до політичних діячів та громадських активістів міста (14:46)
· Шановні споживачі! Встановлення загальнобудинкових лічильників передбачено законодавством і не обмежує вас у праві встановити індивідуальний лічильник та сплачувати лише за його показаннями! (14:47)
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<березень 
Опитування

Більше матеріалів якого змісту ви б бажали бачити на сайті "Полтавського вісника"?

Інтерв'ю з цікавими особистостями
Статей про історію Полтави
Політичних оглядів
Листів від читачів газети
Розширену афішу культурних заходів
Новий літературний розділ
Анекдоти від полтавців

Проголосувати та переглянути результати.