18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Звернення ПАТ «Полтавагаз» до політичних діячів та громадських активістів міста

ПАТ «Полтавагаз» звертається до політичних діячів та громадських активістів міста з проханням не вводити людей в оману та не закликати їх до протиправних дій.

Встановлюючи загальнобудинкові лічильники, підприємство не порушує, а виконує Закон України від 16.06.2011р. №3533-VІ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Згідно із законом, користування газом із 1 січня 2018 року можливе лише за наявності лічильника. Таким чином запроваджується повний комерційний облік природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів, що нині є пріоритетними заходами галузі.

У 2015 році Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підрахувала, що для забезпечення індивідуальними лічильниками населення, яке використовує газ у своїх квартирах лише для приготування їжі, знадобиться понад десять років і 4,6 млрд грн, що призведе до підвищення ціни на газ і збільшення фінансового навантаження на громадян, а також не дозволить виконати вимоги Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Враховуючи це, НКРЕКП затвердила газорозподільним підприємствам (яким є і ПАТ «Полтавагаз») відповідні інвестиційні програми, якими передбачено встановлення зазначеній категорії населення загальнобудинкових лічильників. Заходи зі встановлення будинкових лічильників газу (із зазначенням адрес будинків) передбачені розділом І Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Полтавагаз» на 2016–2025 рр., затверджені НКРЕКП і обов'язкові до виконання.

У 2016 році ПАТ «Полтавагаз» тимчасово призупиняло встановлення будинкових лічильників. Рішення було прийнято, зважаючи на звернення громадян та депутатів різних рівнів, та з метою надати їм час та можливість звернутися до органів державної влади щодо питання встановлення не загальнобудинкових, а індивідуальних лічильників. Зі свого боку ПАТ «Полтавагаз» також направило відповідне звернення до НКРЕКП, співпрацювало з органами місцевого самоврядування.

Враховуючи те, що змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» з того моменту не вносилося та позиція НКРЕКП щодо встановлення будинкових лічильників не змінилась, ПАТ «Полтавагаз» продовжує виконання відповідних робіт.

Проте деякі політичні діячі та громадські активісти продовжують піаритися на цій темі і вводити людей в оману, трактуючи Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» по-своєму. Наголошуємо: цим законом не визначається, які саме лічильники мають бути встановлені. При цьому в законі чітко вказано, що повний комерційний облік газу має бути забезпечений до 1 січня 2018 року, а фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється не лише за рахунок коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, але й за рахунок коштів відповідного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. Таким чином, у разі незгоди з обліком газу через загальнобудинковий лічильник, споживачі не позбавлені права встановити індивідуальний лічильник газу (за власні кошти, кошти бюджету місцевого рівня або інші, не заборонені законодавством, джерела) і розраховуватися за спожитий газ винятково за показаннями індивідуального лічильника.
ПАТ «Полтавагаз» звертається до політичних діячів та громадських активістів міста з проханням не посилювати соціальну напругу і не закликати людей до протиправних дій. Адже, якщо програма зі встановлення загальнобудинкових лічильників не буде виконана до 2018 року, тисячі полтавців можуть залишитися без газопостачання.

Прес-служба ПАТ «Полтавагаз»
Іван Мольченко, 04.04.2017, 14:462589
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень