24 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Шановні споживачі! Встановлення загальнобудинкових лічильників передбачено законодавством і не обмежує вас у праві встановити індивідуальний лічильник та сплачувати лише за його показаннями!

Чому ПАТ «Полтавагаз» встановлює саме загальнобудинкові лічильники

Встановлення загальнобудинкових лічильників – частина загальнодержавної програми по вдосконаленню обліку енергоносіїв, у тім числі природного газу. Ще у 2002 році КМУ України затвердив Постанову №620, якою визначається порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопо-стачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку.

Крім того, згідно із Законом України від 16.06.2011 р. №3533-VІ «Про забезпечення комерційного обліку газу», користування газом із 1 січня 2018 року можливе лише за наявності лічильника.

На виконання статті 6 закону до 1 січня 2012 року встановлено лічильники тим споживачам, які використовують газ комплексно (приготування їжі, підігрів води, опалення), до 1 січня 2016 року – тим споживачам, що використовують газ для приготування їжі та підігріву води. До 1 січня 2018 року повинен бути забезпечений облік газу в будинках, у квартирах яких газ використовується лише для приготування їжі.

У 2015 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила перелік багатоквартирних будинків, на які мають бути встановлені саме загальнобудинкові лічильники.

ПАТ «Полтавагаз» зобов'язане виконати відповідні роботи.

Чому в одних будинках встановлюють індивідуальні лічильники, а в інших – загальнобудинкові

Індивідуальними лічильниками газу забезпечуються багатоквартирні будинки, мешканці яких користуються газом лише для приготування їжі, якщо:
– технічно неможливо зробити монтаж загальнобудинкового лічильника газу на певному будинку;
– газ у будинок розподіляється через транзитний газопровід (у такому випадку загальнобудинковий лічильник рахуватиме показання мешканців одразу кількох будинків);
– це багатосекційний будинок;
– на один будинок іде декілька газових вводів;
– у значної частини мешканців уже встановлені індивідуальні лічильники, тому встановлення загальнобудинкового економічно недоцільно.

Чим вигідний такий лічильник для людей

1. Не збільшується тариф на газопо-стачання.
2. За досвідом будинків, які вже розраховуються за показниками загальнобудинкових лічильників, економія бюджету споживача може сягати 15-20%.
3. Зберігаються субсидії та пільги.
4. Відсутнє зобов’язання споживача надавати щомісячну інформація про об’єми спожитого газу, оскільки лічильники обладнуються засобами дистанційної передачі даних.
5. Будинковий лічильник газу вбереже споживачів від коливань та перерахунків, пов’язаних з невизначеністю норм споживання газу (зокрема в тих випадках, коли при відсутності в будинку гарячої води робилися перерахунки норм використання газу на її підігрів).
6. Після встановлення загальнобудинкового приладу обліку кожний мешканець багатоквартирного будинку зможе порівняти свої розрахунки та визначитись, чи є економічна необхідність встановлювати індивідуальний лічильник.
7. Встановлення загальнобудинкового лічильника дає змогу виконати Закон України «Про забезпечення комерційного обліку газу» і не допустити припинення газопостачання.

Як розподілятимуться показники газу зі встановленням загальнобудинкового лічильника

Порядок проведення розрахунків в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку визначено постановою КМУ від 27.01.2016р. №46.

Загальнобудинкові лічильники обліковуватимуть загальний обсяг спожитого мешканцями будинку природного газу. Далі показання розподілятимуться рівними частинами між усіма зареєстрованими мешканцями. Так само, як сплачували по нормах.

Якщо споживач уже має індивідуальний лічильник (або ж встановить його згодом), то він сплачуватиме лише за показаннями індивідуального лічильника.

У таких будинках, де вже є квартири, обладнані індивідуальними лічильниками (або люди встановлять їх згодом, уже після встановлення загальнобудинкового), то сумарні показання індивідуальних лічильників за місяць віднімуть від показника будинкового лічильника. Залишок буде порівну розподілятися між усіма зареєстрованими мешканцями квартир без індивідуальних лічильників.

Індивідуальні лічильники можуть бути встановлені за власний рахунок, за кошти місцевих бюджетів та за інші, не заборонені законодавством, джерела.

Більше інформації – на офіційному сайті ПАТ «Полтавагаз»: poltavagaz.com.ua

Прес-служба ПАТ «Полтавагаз»
Павєл Москалюк, 04.04.2017, 14:472968
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень