22 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Весняний призов до лав Збройних сил України

У відповідності до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 24 лютого 2017 року №44/2017 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови на строкову службу громадян України та звільнення в запас військовослужбовців у 2017 році», Постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року (зі змінами) та рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 2.03.2017 за №35 «Про проведення чергового призову на строкову військову службу громадян» з 1 квітня по 31 травня 2017 року здійснюється прийом громадян на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань України.

На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статі, придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. 18- і 19-річні громадяни України можуть піти служити, але тільки за власним бажанням. Служба в армії триває півтора року, для осіб, які закінчили вищі навчальні заклади, – один рік.

Усі юнаки, призвані на строкову військову службу, проходитимуть її в пунктах постійної дислокації військових частин. Жодного з них не залучатимуть до виконання бойових завдань у зоні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

На призовні комісії також викликаються 18-20-річні юнаки, але суто для визначення їхнього стану здоров’я та надання відстрочок відповідно до вимог ст. 17 ЗУ «Про ВОіВС» та звільнення від призову на підставі ст.18 цього ж закону. Отже, призовників такого віку до війська не направлятимуть.

Відповідно до п. 8 ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» після набрання чинності Указу Президента України щодо проведення чергового призову призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначений у повістці. У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці і в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Керівники установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

Під час проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають: переведення на роботу в іншу місцевість, переїзд на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість для продовження навчання, направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.

У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом (стаття 210 КУпАП штраф від п’яти до семи неоподаткованих доходів громадян (85–119 грн), повторно протягом року – від десяти до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170–255 грн).
Статтею 335 КК України передбачено, що за ухиляння від призову на військову строкову службу карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначений пункт і строк, смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Хочемо, щоб нас почули призовники, батьки, щоб вони не боялися, а добровільно, без примусу приходили для проходження медичної комісії.

Олександр Турченко, військовий комісар Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату
Іван Мольченко, 07.04.2017, 13:43764
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень