21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Обговорили купальний і пожежонебезпечний сезони

20 квітня на черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій обговорювали заходи безпеки на підприємствах, що використовують небезпечні речовини, готовність міста до нового купального сезону та заходи для попередження виникнення пожеж.

Головував на засіданні комісії заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов. Першим розглянули питання щодо стану промислової безпеки та охорони суб’єктів господарювання, що використовують аміак на виробництві. Із доповіддю про стан безпеки виступив представник ПАТ «Полтавпиво» Олександр Панібог. Він наголосив: на підприємстві здійснюється комплекс заходів щодо запобігання надзвичайних ситуацій на виробництві.

– Наше підприємство використовує низку небезпечних речовин. Серед них і аміак. Так, для працівників підприємства проводяться спеціальні інструктажі, навчання, атестації. Окрім цього, персонал забезпечується засобами захисту, у штат підприємства введено посаду фельдшера, – розповів Олександр Панібог.

Також, за словами представника ПАТ «Полтавпиво», у планах підприємства – заміна обладнання на нове, оскільки старе вже не відповідає сучасним вимогам. Комісія з питань ТЕБ і НС вирішила направити звернення до підприємства ПАТ «Палтавпиво» з рекомендаціями прискорення роботи по модернізації обладнання та забезпечення працівників засобами індивідувального захисту.

Другим питанням порядку денного розглянули стан підготовки до купального сезону 2017 року, облік та обладнання місць масового відпочинку на річках та водоймах міста.

Начальник КО «Рятувально-водолазна служба» Євген Савчук повідомив, що цього року купальний сезон офіційно розпочнеться 4 червня та триватиме до 15 вересня. Відтак звернувся до підприємців з проханням ужити відповідних заходів, аби перебування на водоймах було безпечним. Відповідно до рішення комісії з ТЕБ і НС, суб’єкти підприємницької діяльності до 15 травня повинні підготувати місця масового відпочинку людей до купального сезону: оформити відповідні документи, укласти необхідні договори та провести обстеження водойм.

Окрім цього, підприємці мають бути забезпечені необхідним обладнанням (мінімально – два рятувальних круги).

Також Євген Вікторович повідомив, що завдяки виконавчому комітету підприємство «Рятувально-водолазна служба» забезпечено сімома новими човнами, новими двигунами та новим водолазним спорядженням.

Обговорили під час засідання комісії й питання підготовки до пожежонебезпечного сезону 2017 року та заходи щодо попередження виникнення пожеж у природних екосистемах.

– Цього року на території міста вже виникло 110 пожеж. За відповідний період минулого року їх було близько 50.

Збільшення кількості пожеж удвічі – наслідок підвищення температури у березні-квітні цього року, – розповів начальник Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полтавській області Сергій Пругло.

Починаючи з Великодня рятувальники працюють у посиленому режимі. Нині в управлінні наявні 42 одиниці техніки, які пройшли технічне обслуговування та готові до роботи.

Також здійснюються профілактичні заходи щодо попередження небезпеки пожежі. Так, управління ГУ ДСНС у Полтавській області спільно з управліннями освіти, охорони здоров’я та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому проводять спеціальні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах та дитсадках. Також тривають роз’яснювальні роботи серед населення.

Під час засідання комісії розглянули й питання щодо стану системи оповіщення на території Полтави. Нині ситуація викликає занепокоєння відповідних служб, оскільки люди масово відключаються від радіоточок та міських телефонів – основних каналів оповіщення про надзвичайні ситуації. Чиновники планують перейти до оповіщення через операторів мобільного зв’язку.
Сергій Лещенко, 28.04.2017, 10:14694
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31