25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Пам'ятай. Люби. Захищай»

8 травня – пам’ятна дата для багатьох країн Європи. Саме цього дня капітулювала нацистська Німеччина. В Україні День пам’яті та примирення став офіційним лише у 2015 році. Відповідно до Указу Президента України метою відзначення стало «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

У цей день, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, на Театральній площі міста відбулася масштабна культурно-мистецька програма «Пам’ятай. Люби. Захищай». На захід завітали ветерани, представники влади та просто небайдужі полтавці.

– Ці дні дуже важливі для кожного з нас. Адже, напевно, немає жодної української сім'ї, де хтось би не пішов із життя, віддавши його за честь, свободу, незалежність нашої держави, – говорить полтавка Олена. – На мою думку, такі заходи необхідно проводити. Вони об'єднують громаду, слугують юному поколінню прикладом відваги наших дідів, прадідів. Вірю, що вже зовсім скоро в нас з'явиться ще один день перемоги і ще один день злуки.

Цього дня зі сцени лунали численні пісні про війну і мир, про героїв Другої світової війни і сучасних героїв, які стоять на захисті цілісності України. Майже кожен виступ був пронизаний молитвою за рідний край, синів, яких не дочекалися матері, кохані. Зворушливі вокальні й хореографічні номери, душевна музика – усе це зробило вечір по-особливому теплим і пам'ятним для кожного, хто у колі дружної полтавської родини згадав величний День пам'яті та примирення.

– Мені приємно, що стало доброю традицією те, що напередодні Дня великої Перемоги над фашизмом ми відзначаємо День примирення. Сьогодні багато хто зронить сльозу за тими, хто залишив своє життя на полі бою, – говорить міський голова Олександр Мамай. – Користуючись нагодою, висловлюю слова вдячності кожному ветерану, дітям війни, які потім відбудовували нашу країну, та всім тим, хто віддав своє життя у жорстокій війні.

Звертаючись до молоді, міський голова закликав її не забувати подвиг ветеранів, які стали вічним прикладом і уроком, приділяти якомога більше уваги своїм батькам, дідам та бабусям і бути щирими патріотами своєї країни.

Олександра Горященко
Іван Мольченко, 11.05.2017, 12:56668
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31