23 серпня 2017 • № 32 (1465)
Rss  

Боржникам субсидію не призначатимуть

Нещодавно організації-надавачі житлово-комунальних послуг узгодили з органами соцзахисту механізм перепризначення субсидій для населення за умови наявності заборгованості.

Субсидія призначається на 12 місяців. Окремо робиться розрахунок на опалювальний і неопалювальний сезони. З 1 травня вступив у силу новий механізм обрахування субсидій. Тепер до уваги беруться доходи й за перший квартал року.

– Інформацію про доходи за січень, лютий, березень податкова служба почала давати нам лише на початку червня. Тому ми розпочинаємо перепризначення субсидій лише з травня, – говорить директор департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко. – Автоматично розглянемо кожну справу, проведемо всю необхідну роботу й перепризначимо субсидії, тож самостійно звертатися до управління не треба.

Винятки становлять особи, котрі отримують субсидію на скраплений газ і тверде паливо або винаймають житло за договором найму. Лише в цих двох випадках необхідне щорічне звернення. Для тих громадян, які отримували субсидію до 1 травня 2017 року, обрахування здійснюватиметься автоматично, повідомляє прес-служба ОДА.

– Тобто ми з травня запросили податкову, усі комунальні підприємства, щоб обрахувати субсидії та перепризначити їх на 12 місяців, зокрема на неопалювальний період, – повідомила Людмила Корнієнко. – Про перепризначення повідомлятимемо населення планово. По сільських районах повідомлення надсилатимуться протягом червня та до 10 липня включно, по міських – до 30 липня.

Затримка обумовлена великим обсягом роботи, адже необхідно перерахувати до 365 тисяч справ. В індивідуальному повідомленні, надісланому на вашу адресу, міститиметься вся необхідна інформація, тож чекайте й перевіряйте поштові скриньки.

Людмила Корнієнко рекомендує найбільше пильнувати тим споживачам, які мають борг за два місяці й більше, незалежно від суми, обов’язково погасити або звернутися до підприємства-надавача послуг для реструктуризації. Управління не в змозі перепризначити субсидії боржникам, оскільки про борги повідомляється миттєво, і доводиться надсилати відмову.

Тож з 1 травня 2017 року в разі наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг згідно з діючим законодавством субсидія не перепризначається.

У зв’язку з цим усім одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг, необхідно терміново звернутися до організації, яка надає вказану послугу, та погасити борг або укласти договір про його реструктуризацію.

Якщо протягом двох місяців заборгованість буде погашено або укладено договір про її реструктуризацію, субсидія призначається з 1 травня.

У разі не сплати впродовж двох місяців наявних боргів або не укладення договору їх реструктуризації (по кожній організації) субсидія на наступний строк буде призначена з того місяця, у якому документально підтверджено сплату боргу або укладення договору його реструктуризації.

Інформацію про наявну заборгованість можна отримати у відділах обслуговування споживачів організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.
Іван Мольченко, 15.06.2017, 16:293220

Коментарі (0), додати коментар

Залиште коментар:

Ваше ім’я:
Текст:
83+8=  (введіть результат обчислення)
Додати коментар

Інші новини за 15.06.2017

· ​Завдяки програмі «Теплі кредити»Холодна зима полтавцям не страшна (13:50)
· Завершено ремонт покрівель у будинках на вулицях Кондратенка, 7, та Гетьмана, 11 і 13 (15:18)
· До 1 липня полтавці повинні отримати повідомлення-рішення про нараховані суми податку на нерухомість (15:18)
· Чемпіонат області з футболу (16:11)
· Дитячий турнір з міні-футболу (16:12)
· Там, де амброзія, не місце байдужості (16:23)
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
<липень 
Опитування

Більше матеріалів якого змісту ви б бажали бачити на сайті "Полтавського вісника"?

Інтерв'ю з цікавими особистостями
Статей про історію Полтави
Політичних оглядів
Листів від читачів газети
Розширену афішу культурних заходів
Новий літературний розділ
Анекдоти від полтавців

Проголосувати та переглянути результати.