21 липня 2017 • № 28 (1461)
Rss  

Яківчанська громада: активні учасники громадського бюджету

Активності жителів Яківців можна по-доброму позаздрити. Незважаючи на літню спеку, благоустрій селища у розпалі. 1 липня на крутому схилі вулиці Барикадної яківчани взялися встановлювати спеціальні поручні для комфортного підйому літніх людей.

Голова органів саморганізації населення Яківців Вікторія Писаренко розповіла, що понад десять років люди клопочуться про розв’язання цієї проблеми, тож зволікати більше не хочуть – самотужки взялися до роботи:
– Майже на 60 відсотків нашою яківчанською громадою ми впораємося із цим завданням, – зазначила Вікторія Писаренко. – Кожен небайдужий долучився до роботи: поварили труби, позносили цемент та щебінь, а тепер днів за три-п’ять плануємо встановити поручні довжиною 120 метрів.

Ідея щодо встановлення поручнів виникла сама собою, розповіли люди, адже круті підйоми – майже на всіх вулицях селища. Молодим важко щодня підійматися з гори на гору, не кажучи вже про літніх людей. Заступник голови селищного комітету Григорій Макуха зазначив, що раніше на цій стометрівці був заасфальтований тротуар, але з часом він стерся. Тому спільно із громадою з січня почали розробляти план благоустрою цієї вулиці. І дійшли спільної думки: встановити поручні.

На досягнутому зупинятися не збираються. Продовжити ідею встановлення поручнів у селищі планують через поданий проект до фестивалю-конкурсу про сучасне місто і його суспільство «Майстерню міста». Вартість поданого проекту становить понад 5 тис. грн.

Окрім того, цього дня відбулися збори селищного комітету, де обговорили кроки реалізації проекту «Оздоровча зона селища Яківці», який став переможцем у конкурсі «Бюджет участі». Автор проекту Вік-торія Писаренко представила громаді кінцевий план проектно-кошторисної документації, відповідно до якої на реалізацію проекту виділено понад 100 тис. грн. Під час засідання велику увагу приділили створенню паркових алей і клумб, висаджуванню декоративних дерев і кущів та встановленню садових лавок і подіуму на території, передбаченій проектом.

– «Бюджет участі» – це позитивна програма, до якої варто долучатися, – зазначив депутат Київської райради, житель Яківців Сергій Дудко. – Можливо, сьогодні ще не всі розуміють до кінця ідею цієї програми, адже вона тільки рік працює у нашому місті. Як на мене, то це по-справжньому європейський підхід до діалогу між владою та громадою. І ми як представники яківчанської громади на власному прикладі можемо сказати, що програма «Бюджет участі» варта уваги і насправді одна з найдієвіших.

У найближчих планах жителів селища – подача нового проекту до програми громадського бюджету щодо облаштування 100-метрового яру на вулиці Барикадній. Він, за словами голови спілки ветеранів Яківців Євгенії Овчаренко, – найближчий шлях до медпункту та магазину. Посильну роботу люди за ініціативи Євгенії Овчаренко виконали самотужки – розчистили від порослі та прибрали сміття. Надалі сподіваються: якщо проект підтримають, облаштувати його сходами, поручнями та заасфальтувати прилеглу вулицю Демократичну.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 06.07.2017, 15:13530

Коментарі (0), додати коментар

Залиште коментар:

Ваше ім’я:
Текст:
67+9=  (введіть результат обчислення)
Додати коментар

Інші новини за 06.07.2017

· Із засідання виконкому (14:37)
· З особистого прийому міського голови (14:37)
· Тривають навчальні збори резервістів та військовослужбовців роти охорони Полтавського об'єднаного міського військового комісаріату (14:49)
· У полтавських закладах освіти у розпалі ремонтні роботи (15:12)
· Молоді лідери готові робити Україну успішною (15:17)
· Нашого цвіту по всьому світу (15:17)
· Чемпіонат області з футболу (15:46)
· Тренувальні будні «Ворскли»… І знову хорвати (15:47)
· «Полтава» і «Гірник-Спорт» зустрінуться вже в першому турі (15:47)
· Дублери на характері здолали «Гірник-Спорт» (15:48)
· Подякували Бараннікову (15:48)
· «Хочу, щоб я допоміг «Ворсклі», а «Ворскла» — мені» (15:49)
· Затримано другого співучасника резонансного злочину (16:04)
· Оперативники затримали серійних викрадачів автомобілів (16:05)
· Поліція переходить на посилений варіант несення служби (16:05)
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
<червень 
Опитування

Більше матеріалів якого змісту ви б бажали бачити на сайті "Полтавського вісника"?

Інтерв'ю з цікавими особистостями
Статей про історію Полтави
Політичних оглядів
Листів від читачів газети
Розширену афішу культурних заходів
Новий літературний розділ
Анекдоти від полтавців

Проголосувати та переглянути результати.