24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Нашого цвіту по всьому світу

Приємно ловити себе на думці, що останнім часом для нас стає звичним момент, коли, подорожуючи світом, ми можемо почути рідну мову в будь-яких куточках світу.

Будь то закарпатська говірка чи колоритний полтавський суржик, мова лунає на Трафальгарській площі у Лондоні, океанічному парку в Гонконзі, на розі Елізабет-стріт та Парк-стріт у кафе «Starbucks» у Сіднеї або на затишних вулицях Вадуцу в Ліхтенштейні. Подорожувати стає доброю звичкою для українців – цьому сприяє відкритість нашого народу, його щира душа та прагнення пізнати світ.

Але чи може молода людина вільно поїхати та побачити світ, не маючи власних заощаджень? Чи може вона не лише подорожувати, але й заробити певні кошти? Здається фантастичним?! Ні. Запевнимо: це можливо! Море можливостей з’являється перед українською молоддю, особливо перед студентами. Саме вони можуть поїхати на час різдвяних канікул, узимку, на стажування до Кракова або Пампорова, а влітку – на практику до Мюнхена чи стажування у місті Родос. Усе більше українських університетів докладає зусиль, щоб забезпечити студентів місцями практик та стажування в закордонних фірмах, надаючи змогу пройти шлях становлення фахівця від першого робочого місця за кордоном до провідних позицій на віт-чизняних та іноземних підприємствах.

Непересічний досвід у цьому має Полтавський університет економіки і торгівлі, який уже тепер може похвалитися широкою мережею стажувань у Туреччині, Болгарії, КНР, Тунісі, Греції, ОАЕ, Катарі, США, Німеччині. Під час літніх та зимових стажувань ПУЕТівці працюють та відпочивають водночас. Вони набувають професійного досвіду, пізнають культуру інших народів, вивчають нові мови. Закордонне стажування для студентів – це ще й добрий заробіток, можливість за свою працю отримати не лише кишенькові, але й забезпечити себе та допомагати батькам. Адже щомісяця студенти отримують від 300 до 700 доларів США.

Яким видалось літо 2017 року для студентів ПУЕТ? Одноголосно – щедрим на можливості!

Понад 50 наших студентів уже виїхало на стажування завдяки британській туристичній компанії Thomas Cook Groupplc на базі мереж п’ятизіркових готельно-ресторанних комплексів Туреччини Papillon, Calista, Gloria тощо.

Численна група студентів уже працює в готелях та ресторанах у містах Болгарії: Албені, Сонячному Березі, Золотих Пісках та Помор’ї.

Цього року продовжено практику стажувань студентів у Тунісі.

Як і торік, за літньою програмою стажування Work&Travel USA студенти ПУЕТ працюють на відомих пляжах, у ресторанах, парках розваг, аквапарках Сполучених Штатів Америки.

Як завжди, цікавим і пізнавальним для студентів залишається стажування за програмою ZAV у Німеччині, де полтавська молодь працює на виробництві, у туристичних агенціях, ресторанах, готелях та кафе Баварії, Нижньої Саксонії та інших федеральних землях.

Спрацювала цього року ще й угода з давніми діловими партнерами з Об’єднаних Арабських Еміратів, відповідно до якої група наших студентів отримала змогу працювати у найбільших розважальних та тематичних парках Дубаю.

Чи є щось новенького у програмах стажування ПУЕТ? Звісно! Уперше в цьому році на стажування до Китайської Народної Республіки вже виїхало 12 студентів. Нині формується ще одна група з 30 осіб. І знову – нова мова, нова культура та нові традиції, зовсім нові враження та досвід.
Отже, як бачимо, величезний обсяг закордонних стажувань студентів – звичайна практика роботи ПУЕТ. Чи є якісь особливості стажувань та практик за кордоном? І знову відповідь ствердна. Досить часто під час проходження практики виникає потреба внутрішнього корпоративного навчання стажистів.

Цікавий у цьому аспекті досвід стажування студентів спеціальності «Туризм», які пройшли тижневе навчання за програмою «Трасфермен». Цим чудернацьким іноземним словом називають особу, яка представляє сторону, що приймає туристів. Ця людина зустрічає гостей в аеропорту (рідше порту чи залізничному вокзалі) й супроводжує їх до готелю. Чого навчали наших студентів? Під час роботи вони навчились основ та тонкощів зустрічі відпочивальників. Це лише на першій погляд здається, що легко та однаково можна зустріти японця, американця чи бельгійця в аеропорту. Насправді це не так просто. Ви думаєте, що гості з різних країн та культур подібні у своїх очікуваннях від відпочинку? Певно, ні. Погодьтесь, треба мати певні навички та знання для цього, не дарма існує велика кількість кумедних історій, майже легенд, серед професіоналів сфери гостинності.

Чи багато студентів має право виїздити за кордон? Мають право всі. Статистика останніх років говорить про те, що щороку за кордон на стажування від ПУЕТ виїздить понад 450–500 осіб. І це вражає!

Що, крім вражень та заробітку, отримують студенти? Цікаво спостерігати за тими, хто виїздить за кордон уперше, адже вони повертаються зовсім іншими, з новим блиском в очах, з іншим світоглядом та переконаннями. У їхніх очах можна побачити розуміння та надію на майбутнє! Побачивши інші краї, вони усвідомлюють, що треба робити, щоб і рідна земля процвітала. Більшість старшокурсників, використовуючи досвід закордонних стажувань, починає власні справи в Україні. Студенти, які брали участь у програмах міжнародних практик та стажувань, зазвичай загартовані, цілеспрямовані та мають лідерські якості – навички, що стають ключовими параметрами вибору будь-якого роботодавця.

Отже, ми з упевненістю можемо стверджувати, що впровадження досвіду закордонних практик та стажувань українськими університетами – це шлях, який забезпечить гідне майбутнє українським студентам та успіх вітчизняним навчальним закладам.

Марина Береза
Іван Мольченко, 06.07.2017, 15:17796
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31